PUZZLE-PORTALIN toimitusaika????????

Moikkelis!

Tietääkö kukaan miten tuo tilaaminen tuolta käytännössä toimii???
Ite en osaa englantia suuressa määrin,mutta sen ymmärsin ku tilauksen tein,että lopussa luki "kiitos tilauksestasi". :)
Nyt kuitenki ihmettelen miksei ne lähetä tilinumeroa mihin maksaa palapelit vai tuleeko ne postiin suoraan ja maksan noutaessa? Tein tilauksen maanantaina 12.3.
Mietin vain,että onnistuinko sittenkään tilaamaan oikein ja onko sieltä ylipäätään tulossa nyt mitään?

7

1897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin....

      heips
      itse kun laitoin tilauksen niin aika pikaseen tuli sähköposti laatikkoon kiitokset tilauksesta ja samassa viestissä oli heidät tili tiedot johonka maksaa tilaus. Kun maksoin niin sitten ei kestänyt kuin tovi niin olivat täällä postissa noudettavissa. Ensimmäisellä kerralla tilaus kesti hieman hitaammin mutta silloinkin oli ensimmäisessä viestissä heidän tilitiedot. Ihmettelen syvästi.

      • äiti-ihminen

        Mulle ei oo siis tullu mitään sähköpostia sieltä!
        Pitäisköhän tehä tilaus uudelleen??


      • noin....
        äiti-ihminen kirjoitti:

        Mulle ei oo siis tullu mitään sähköpostia sieltä!
        Pitäisköhän tehä tilaus uudelleen??

        Tota noin, en tiedä. Pitäisikö vielä odottaa alku viikkoon ja sitten vaikka tiedustella sähköpostin välityksellä että tuliko tilaus sinne. Luulen että ymmärtävät vaikka englanti olisi hieman tökeröä eikä mitään yliopisto tasoa :)
        Ensimmäisellä kerralla kyllä jouduin hieman odottamaan sitä laskun tuloa mutta en kyllä muista että kuinka kauan. Seuraavalla kerralla tulikin valtaisan nopeasti, varmaankin asiakasnumeron takia.
        Mutta katsellaan ensi viikkoon ja minä täällä päässä katson että onko mulla enää sähköposti laatikossa mitään mistä olisi apua.
        t.minnis


      • kuulunut mitään
        noin.... kirjoitti:

        Tota noin, en tiedä. Pitäisikö vielä odottaa alku viikkoon ja sitten vaikka tiedustella sähköpostin välityksellä että tuliko tilaus sinne. Luulen että ymmärtävät vaikka englanti olisi hieman tökeröä eikä mitään yliopisto tasoa :)
        Ensimmäisellä kerralla kyllä jouduin hieman odottamaan sitä laskun tuloa mutta en kyllä muista että kuinka kauan. Seuraavalla kerralla tulikin valtaisan nopeasti, varmaankin asiakasnumeron takia.
        Mutta katsellaan ensi viikkoon ja minä täällä päässä katson että onko mulla enää sähköposti laatikossa mitään mistä olisi apua.
        t.minnis

        Heips
        En löytänyt laatikosta mitään mistä olisi ollut apua. Onko sieltä kuulunut mitään?
        t.minnis


    • ennen kuin maksettu

      Heps!

      Kerran olen sieltä tilannut, vieläpä aivan vasta... Eli jos maksat heidän tililleen tilauksen ennakkoon (et siis käytä luottokorttia), täytyy sinun saada heidän mailinsa jossa kerrotaan lopulliset kulut ja kansainväliset pankkiyhteystiedot. Kun sitten teet esim. verkkopankissa kansainvälisen tilisiirron, kestää muutaman päivän että he näkevät rahojen tulleen ja kun tuote lähtee heiltä, saat jälleen sähköpostiin kiitokset ja koodin jolla voit seurata paketin matkaa maailmalla.

      Yksi syy hiljaisuuteen voi olla myös se että sähköpostilaatikkosi luokittelee firmasta tulevan postin roskapostiksi ja ei näin tule perille.

    • Regalis

      Haluaisin myös tilata kyseisetä paikasta (www.puzzle-portal.com) palapelejä, mutta olen todella varuillani ei-suomalaisten nettifirmojen kanssa. Voiko tuohon paikkaan siis luottaa ja kuinka suuret postikulut siellä on (edes suurinpiirtein)? Mitään kortteja en omista, mikä kelpaisi tuollaisessa paikassa maksuksi, mutta vissiin tilille maksu etukäteen onnistuu?

      • Minä vain!

        Postikulut on 17.90,mutta jos tilaat kerralla yli 125 eurolla saat ilman postikuluja!! :)
        Meille on kaverin kans tulossa palapelit kohta puolin. Maksoin tilille etukäteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2789
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2597
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2288
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1612
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1575
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1493
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1373
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      34
      1261
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1171
    Aihe