PUZZLE-PORTALIN toimitusaika????????

Moikkelis!

Tietääkö kukaan miten tuo tilaaminen tuolta käytännössä toimii???
Ite en osaa englantia suuressa määrin,mutta sen ymmärsin ku tilauksen tein,että lopussa luki "kiitos tilauksestasi". :)
Nyt kuitenki ihmettelen miksei ne lähetä tilinumeroa mihin maksaa palapelit vai tuleeko ne postiin suoraan ja maksan noutaessa? Tein tilauksen maanantaina 12.3.
Mietin vain,että onnistuinko sittenkään tilaamaan oikein ja onko sieltä ylipäätään tulossa nyt mitään?

7

1887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin....

      heips
      itse kun laitoin tilauksen niin aika pikaseen tuli sähköposti laatikkoon kiitokset tilauksesta ja samassa viestissä oli heidät tili tiedot johonka maksaa tilaus. Kun maksoin niin sitten ei kestänyt kuin tovi niin olivat täällä postissa noudettavissa. Ensimmäisellä kerralla tilaus kesti hieman hitaammin mutta silloinkin oli ensimmäisessä viestissä heidän tilitiedot. Ihmettelen syvästi.

      • äiti-ihminen

        Mulle ei oo siis tullu mitään sähköpostia sieltä!
        Pitäisköhän tehä tilaus uudelleen??


      • noin....
        äiti-ihminen kirjoitti:

        Mulle ei oo siis tullu mitään sähköpostia sieltä!
        Pitäisköhän tehä tilaus uudelleen??

        Tota noin, en tiedä. Pitäisikö vielä odottaa alku viikkoon ja sitten vaikka tiedustella sähköpostin välityksellä että tuliko tilaus sinne. Luulen että ymmärtävät vaikka englanti olisi hieman tökeröä eikä mitään yliopisto tasoa :)
        Ensimmäisellä kerralla kyllä jouduin hieman odottamaan sitä laskun tuloa mutta en kyllä muista että kuinka kauan. Seuraavalla kerralla tulikin valtaisan nopeasti, varmaankin asiakasnumeron takia.
        Mutta katsellaan ensi viikkoon ja minä täällä päässä katson että onko mulla enää sähköposti laatikossa mitään mistä olisi apua.
        t.minnis


      • kuulunut mitään
        noin.... kirjoitti:

        Tota noin, en tiedä. Pitäisikö vielä odottaa alku viikkoon ja sitten vaikka tiedustella sähköpostin välityksellä että tuliko tilaus sinne. Luulen että ymmärtävät vaikka englanti olisi hieman tökeröä eikä mitään yliopisto tasoa :)
        Ensimmäisellä kerralla kyllä jouduin hieman odottamaan sitä laskun tuloa mutta en kyllä muista että kuinka kauan. Seuraavalla kerralla tulikin valtaisan nopeasti, varmaankin asiakasnumeron takia.
        Mutta katsellaan ensi viikkoon ja minä täällä päässä katson että onko mulla enää sähköposti laatikossa mitään mistä olisi apua.
        t.minnis

        Heips
        En löytänyt laatikosta mitään mistä olisi ollut apua. Onko sieltä kuulunut mitään?
        t.minnis


    • ennen kuin maksettu

      Heps!

      Kerran olen sieltä tilannut, vieläpä aivan vasta... Eli jos maksat heidän tililleen tilauksen ennakkoon (et siis käytä luottokorttia), täytyy sinun saada heidän mailinsa jossa kerrotaan lopulliset kulut ja kansainväliset pankkiyhteystiedot. Kun sitten teet esim. verkkopankissa kansainvälisen tilisiirron, kestää muutaman päivän että he näkevät rahojen tulleen ja kun tuote lähtee heiltä, saat jälleen sähköpostiin kiitokset ja koodin jolla voit seurata paketin matkaa maailmalla.

      Yksi syy hiljaisuuteen voi olla myös se että sähköpostilaatikkosi luokittelee firmasta tulevan postin roskapostiksi ja ei näin tule perille.

    • Regalis

      Haluaisin myös tilata kyseisetä paikasta (www.puzzle-portal.com) palapelejä, mutta olen todella varuillani ei-suomalaisten nettifirmojen kanssa. Voiko tuohon paikkaan siis luottaa ja kuinka suuret postikulut siellä on (edes suurinpiirtein)? Mitään kortteja en omista, mikä kelpaisi tuollaisessa paikassa maksuksi, mutta vissiin tilille maksu etukäteen onnistuu?

      • Minä vain!

        Postikulut on 17.90,mutta jos tilaat kerralla yli 125 eurolla saat ilman postikuluja!! :)
        Meille on kaverin kans tulossa palapelit kohta puolin. Maksoin tilille etukäteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      4496
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      63
      2595
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      7
      1127
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      864
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      825
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      823
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      787
    Aihe