Taikatemppu linkki

jepjep1

Onko netissä linkkiä josta löytyisi taikatemppujen ohjeita. Mää asun pienellä paikkakunnalla ja teen taikatemppuja. Tämän paikkakunnan kirjaston kirjat olen jo käynyt läpi. Mää haluaisin oppia uusia taikatemppuja...

16

16867

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osta

      ...ja osta. Suunnittele osaamistasi tempuista ohjelma joss esität monta temppua peräkkäin. Esim. Ensin köysitemput sitten pallotemput..

    • Paljastaja..
      • jepjep1

        Joo kiitti paljo.


      • jepjep1
        jepjep1 kirjoitti:

        Joo kiitti paljo.

        Tietääkö kukaan onko netissä suomalaista taikatemppu sivua.
        Ois siisti jos olisi.
        Jonkun pitäis tehdä semmoinen. (jonkun ammattilaisen)


      • Melkeen ammattilainen.
        jepjep1 kirjoitti:

        Tietääkö kukaan onko netissä suomalaista taikatemppu sivua.
        Ois siisti jos olisi.
        Jonkun pitäis tehdä semmoinen. (jonkun ammattilaisen)

        Me ammattilaiset emme mielellämme paljasta taikatemppuja yleisillä foorumeilla. Tilaa jokeri niin pääset taikaweb -sivustolle tapaamaan ammattilaisia.


      • Paljastaja...
        Melkeen ammattilainen. kirjoitti:

        Me ammattilaiset emme mielellämme paljasta taikatemppuja yleisillä foorumeilla. Tilaa jokeri niin pääset taikaweb -sivustolle tapaamaan ammattilaisia.

        paljastelen temppuja missä vain...!


    • Rico'sMagic

      Paljastaja. Paljastappa nyt pari :)

    • Tässä ois
      • BUU!!!!!!!!!!

        Ei pahal, mut tuolt ei löyä mtn hyvii "onnistuneita" temppuja... -.- Käväsin siel ja vähä huijautsa ne hissi jutut jne... Siel on joku ihme tyyppi vetämäs ja stoppailemas niit hissei... BUU, David Chesterfieldin!


    • valoja?

      tuo edellinen kommentoija oli ilmeisesti löytänyt taikuri.tv:n huumorivideon, jossa "takuri" "leijuttaa puomia" tai saa "maagisesti" karkin ulos automaatista.
      Eli mikä oli ongelma? Video oli huumoria eikää kukaan sitä toivottavasti tosissaan ota.
      Mutta eivät nuo itse temputkaan hyviä tuolla ole vaan jonkun 10v, esittämää kuraa huonolla laadulla.

    • Rallaskallas

      No mäki haluisin osata jotain trikkei jolla saisi kaverit hämääntymään ;)

    • taika-jere
    • ....................

      lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

    • Jorma Uotinen

      Löytyiskö suomalaisia videoita mulla on huono kielitaito!

    • TheLagiiri

      Osaan aika paljon hyviä taikatemppuja.... Kysykää vain jos haluatte tietää. Tässä helppo temppu. Ota lasi käteen (tarvitset korkean pöydän). Tarvitset myös lasin kokoisen servetin. Ota lasi ylös alaisin servetti lasin päällä ja tiputa lasi syliisi niin että servetti peittää lasin tippumisen syliisi ja ryttää paperi tai heitä lattialle niin että saat todistettua lasin katoamisen

    • paskaon

      Tiiän hämmästyttävän taikatempun jota ammatti taikuritkin tekee:
      Pasko housuu.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      1139
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      161
      992
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      793
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      64
      713
    5. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      61
      712
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      656
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      618
    8. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      135
      616
    9. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      589
    10. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      568
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      537
    12. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      528
    13. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      47
      485
    14. 47
      478
    15. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      473
    16. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      463
    17. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      40
      453
    18. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      94
      448
    19. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      37
      448
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      18
      440
    Aihe