http://www.myllymaki.fi/product_info.php?cPath=94_42&products_id=484
onko jollaki kokemuksia millanen tuo ois? oisin itelleni aatellu leluks ostaa, hajoaako helposti ja jos hajoo ni mitkä osat? kiitos vastanneille.:)
onko jollaki kokemuksia millanen tuo ois? oisin itelleni aatellu leluks ostaa, hajoaako helposti ja jos hajoo ni mitkä osat? kiitos vastanneille.:)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Faktaa >
Kulkee vakiovälityksillä 80km/h
keulii 1,2 hyvin.
kaasu ja kytkin vaijjeri hajoaa melko nopeesti,mut eipä noi juuri mitään maksaa.
Oma pyörä oli huonosti kasattu,kaikki ruuvvit tuli käytyä läpi ja jarrut laahasi,korjaantuu laittamalla sopivan kokoiset prikat jarrusatulan kiinnikkeiden taakse.
öljyt kannattaa vaihtaa heti ja piper crossin ilmanputsari orkkiksen tilalle,käynti paranee selvästi ja vastaa paremmin kaasuun.
Eipä tos muita vikoja ole ollut 20 tunnin ajon jälkeen.
meinasin kesäksi ostaa tommosen mopon niin onko siinä monta vaihetta ja onko se ihan halpis tuote että hajoo ekan ajonjälkeen??
on se ihan äkäne ei oo ollu ku muutaman päivän eikä (vielä ainakaan) oo menny rikki.
Mulla ainaki toiminu jo vuoden ilman ongelmia. Välillä jotain pientä laittoa, niinkuin yleensä kaikissa. Kulkee ja kiihtyy ja kova peli
itellä tommonen viimme kesänä tilasin myllymäeltä tuli 1-2kuukaudessa en muista enää mut olin odottanu jo niin kauan että unohtu se kaverin sanoma juttu "kiristä/kato joka vitun osa läpi ennenku ees koitat käyntiin" no niinhän siinäkävi että 100metrin jälkeen ekassa kiihdytyksessä jossitä siksi voi sanoo niin napsahti takapyörän keskiöstä pala poisa ku se taka ratas oli ollu keskiössä yhellä mutterilla kiinni no sitte valitin siitä myllymäelle uus takapyörä tuli kuukaudessa. no sitte oliki jo talvi en paljo ajellu nytte alku kesästä ajelin jonki aikaa mutku ne kumit ei kestäny kiihdyttelyä niin niissä kummassaki kumissa on semmoset 4paikkausta nytte se on tallissa käyttämättömänä kumit tyhjinä. odottaa sitä päivää ku voitan lotossa ja saan ostettuu siihen merkki kumit. --mielipiteeni kulkee kulkee lujaa kiihtyy enemmänku rungon/pyörän osat kestää. mutta moottori on unelma