Normaalia, vai ei?

Kun mulla suunnilleen kerran viikossa puutuu kasvot. Siis ei kokonaan vaan silmien alapuolelta, ja vain vasenpuoli.
En ymmärrä mistä se johtuu että naamaa puutuu
2662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi liittyä jopa aivohalvaukseen. Älä kuitenkaan säikähdä. Voi johtua myös selästä (huonosta asennosta), jne, jne. Itselläni puutui selkä kouluaikoina, se oli aika outoa. Lapsena minulla oli kasvohermohalvaus toisella puolella joka kesti pari viikkoa ja hävisi kun "harjoittelin" lääkärin ohjeiden mukaan.
Missä tilanteessa puutuminen tapahtuu? Koulussa, koulupäivän jälkeen, illalla?

Mene kuitenkin lääkärille, jooko?

Äänestä
  • Joskus koulussa ja joskus kotona. Mutta yleensä illalla

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Naamaraita kirjoitti:

Kun mulla suunnilleen kerran viikossa puutuu kasvot. Siis ei kokonaan vaan silmien alapuolelta, ja vain vasenpuoli.
En ymmärrä mistä se johtuu että naamaa puutuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu