Onko kellään täälä aitoa Super Mario Brossia vuodelta 1985. Mulla itellä ainaki on ja oon päässy läpi tehny pienen tulimarjon mutta ne miinus-erät. Onko kukaan päässy niihin tai onko kellään mulla ku mulla toivetta päässä niihin. Tässä linkissä on ohjeita miten voi yrittää mennä miinus-eriin http://www.trsrockin.com/smb_glitches.html se on vaan englanniksi mutta... Seku vaan yrittämään. KERTOKAA JOS PÄÄSETTÄ NIIHIN TAI JOTAIN VASTAAVAA.
Super Mario Bros
Gobra
51698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tulihan tuo -maailmoihin pääseminen tehtyä jo 90-luvulla. Kentässä 1-2 pitää pompata selkä edellä viimeisen vihreän putken päältä kohti seinää oikeassa kulmassa ja peli alkaa bugittaa, jolloin Mario liukuu seinän läpi warp zonelle. Tällä kertaa warppi viekin -1 maailmaan. Kikasta ei ole kyllä mitään hyötyä sillä maailma on päättymätön.
Olen se minäki tuon tehny jo joskus -95. Ekasta putkesta pääsee siihen loputtomaan vesi erää. Mutta on oikeitakin miinus eriä on olemassa. Toisesta putkesta pääsee 5 kentästöön.
Noista nuitan yhen, kun kerran pelasin Luigilla 1-4 linnaa. Koopan luona hyppäsin sen yli ja painoin nappia. Luigi hipas napilla Koopaa ja
oli suurennus ja Luigi ei pienentyny. Se vilkkui,
kun pääsin 2-1. Otin sienen ja Luigi pieneni.
Se oli outoa. Noista muista en oo, koskaan tinytkään.
hommannu vielä tulikukan niin sulla ois ollu pieni marjo joka anpuu. Siistiä!
Onko noita miinus maita, myös game boy colorin
Super Mario deluxessa?