Starkin naulain + "kompura"

Starkissa näytti olevan tarjouksessa viimeistelynaulain öljytön komnpressori, yht. 119 euroa ("Black & Decker").
Tekeekö harrastelija tuolla yhtään mitään?
Tarkoituksena olisi ampua 30-40 neliötä paneelia kattoon, muuten käyttö olisi hyvin satunnaista.
42108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sillä katon tekee, ja useammankin, aivan varmasti toimii ja kestää, itse olen rock naulaimella naulannut varmasti 500m2 seiniä ja kattoja, lastulevyjä ja paneleita.

Äänestä

Mutta kun paneelia naulaat osta kapeakärkinen naulain ja pikku kompressori erikseen, ellei tuossa paketissa jo ole kapeakärkinen naulain. Sellainen mahtuu paneelin uraan pitkin ja poikin, jos urasta naulaa kiinni.

Äänestä
  • kommenteista

    Äänestä

  • tauno2 kirjoitti:

    kommenteista

    kun homma alkaa kusta ja kalliit paneelit iskurin jälkiä täynnä niin käy hakemassa k-raudasta kunnon setti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tauno2 kirjoitti:

Starkissa näytti olevan tarjouksessa viimeistelynaulain öljytön komnpressori, yht. 119 euroa ("Black & Decker").
Tekeekö harrastelija tuolla yhtään mitään?
Tarkoituksena olisi ampua 30-40 neliötä paneelia kattoon, muuten käyttö olisi hyvin satunnaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu