web kamera

Hommasin ensinmäisen kameran.En ole näiden kanssa vielä ikinä touhunnu. Kysynkin että saako tuota kameraa testattua jossain että toimiiko varmasti. Mesessä en ainakaan saa näkymään.
Ajurit on kyllä ajettu.
Järjestelmänä vista.
Yksinkertaisia ohjeita, löytyisikö? Kiitos!
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajurit ei asentunutkaan kunnolla.Pitäisi löytyä ajuri quickcam-vistalle.Suomalaisilta sivuilta en löytänyt, ja lontoon kielen osaaminen heikkoa.

Äänestä

Luulisin että helpoin tapa ongelman korjaamiseen;)hanki uusi kamera,jos sinulla on xp nykyinen kone ja kamera parikin vuotta vanha,itselläni oli sama ongelma,ja vaihdoin uuteen kameraan,kyllä toimii myöskin mesessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avuton kirjoitti:

Hommasin ensinmäisen kameran.En ole näiden kanssa vielä ikinä touhunnu. Kysynkin että saako tuota kameraa testattua jossain että toimiiko varmasti. Mesessä en ainakaan saa näkymään.
Ajurit on kyllä ajettu.
Järjestelmänä vista.
Yksinkertaisia ohjeita, löytyisikö? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu