Onko Egyptin matkoilla adapteri tarpeen partakoneen tai kihartimen käyttöä varten?
Adapteri
Adapteri
31166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...ainakaan tarvinnut pari vuotta sitten!!! Muistaakseen myös matkaoppaissa lukee että ei tarvitse!? Me ei ainakaan olla ottamassa kun Sharmiin lähdetään 29.3 HAUSKAA MATKAA TEILLEKKIN!!! ;)
Egyptissä käytössä 220v virta joten sen takia et adapteria tarvitse. Kuitenkin kylpyhuoneissa siellä on (tai ainakin meidän hotellissa oli) erillainen pistoke johon tarvitset adapterin. Mutta jos parran ajon tai hiusten kihartamisen suorittaa muualla hotellihuoneessa et siis adapteria tarvitse.
kävi kaikki siihen kylppärin pistokkeeseen.
Jostain syystä nimenomaan makuuhuoneen yöpöydän vieressä olevaan pistokkeeseen laitettuani kännykän latautumaan ei virtaa tullutkaan, toisenmallinen kännykän laturi taas otti virran siitä.
Eli ainakaan meillä ei tarvinnut adapteria kylppärissä viime viikolla.