sijainen

Miten pääsisin päiväkotiin töihin? Kannattaako kysellä suoraan päiväkodeista vai mistä? Kuka antaisi asiallista vastausta, kiitos.
3905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa soittaa myös päiväkoteihin, mutta kaupungilla on myös rekrytointi ja sieltä saat kun soitat kaupungin keskukseen ja pyydät päiväkodin asioita hoitavalle, niin sieltä saat tarkempa tietoo ja muuta vastaavaa tietoo asian edistämiseksi

Äänestä

jos niin asia luulisi olevan aikasta helppoa:)mutta myös työharjoitteluun voi hakea ilman kokemusta työkkärin kautta

Äänestä

Nimikkeellä työhönottaja,löytyy keskustan sossun tokasta kerroksesta, ellei ole muuttanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukka kirjoitti:

Miten pääsisin päiväkotiin töihin? Kannattaako kysellä suoraan päiväkodeista vai mistä? Kuka antaisi asiallista vastausta, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu