Onko kenelläkään tietoa voiko soneran kytkypuhelimen maksaa kerralla pois tai vaihtaa toiseen. Menin ottamaan kytkypuhelimen ja kyllästyin malliin.
Soneran kytky
3
1754
Vastaukset
- vastauskset
Tietääkseni soneralla, ei kumpikaan ole mahdollista. Soita asiakaspalveluun, ja kysy sieltä. Vaihtaa et ainakaan sitä voi aikasemmin, ennenkuin olet sen kokonaan maksanut. Ja minun tietääkseni sen lunastus ennen sopimuksen loppumista ei ole vielä mahdollista.
- Meg52
Mulla on kans sonera-kytky.Olen kirjoittanut ja soittanut soneran as.palveluun. Sama vastaus ei voi tehdä mitään, ei vaihtaa mihinkään, muuta ku kärsiä 24kk ja sit sopimus loppuu,niin pääsee eroon.Ne ei jousta yhtään.
- juttu täällä
olisin maksanut sopimuksen loppusumman heti,ei käy,olisin vaihtanut puhelinta,ei käy,tässä uudessa systeemissä mikä niille juuri tuli markkinoille,MINUN SONERA,siinä kai pystyy vaihtamaan puhelimem kesken kautta.Liittymän kyllä voi vaihtaa tässäkin joka on tehty PAREMPI PÄIVÄ sopimuksena joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244758
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2394469Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi394291Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️364144Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2034053Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k264002Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1403646Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?683593Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.202994Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!272971