Windows lähti koneelta, jotain 1,5kk Ubuntu Linuxia opettelin ja totesin sen toimivaksi ja hyväksi.
Kaiken tarvittavan osaan ja siinä se.
Niin, eipä muuta, kiitos hei! :)
Kaiken tarvittavan osaan ja siinä se.
Niin, eipä muuta, kiitos hei! :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
helppo käyttöjärjestelmä.
nimimerkillä: Kokemusta löytyy
nimimerkillä kokemusta on. Windowsin kanssa joutuu säätämään niin perkeleesti, jo heti asennuksen jälkeen on miljoona hommaa mitä pitää tehdä ennenkuin sen (wintussukan) voi edes päästää nettiin!!!
Jos yrittää käyttää Ubuntua tai mitä tahansa muuta linuxia samalla tavalla kuin Windowsia, niin se ei todellakaan ole helppoa.
Jos asentaa jonkun linuxin koneelleen kuvitellen sen olevan ilmainen windows ja toimivan kuten windows, niin on erehtynyt pahasti.
Jos haluaa käyttää tietokonettaan tavalla jonka vain windows tarjoaa, kannattaa pysyä windowsissa.
http://webd.savonia-amk.fi/www/kt22440/LNW/linux_eioo_windows.html
selaaminen käy vaikka Windows 3.11..
Ei ainakaan tarvi välittää IE7:n vuodoista, mutta löydätkö vielä toimivan selaimen 3.11:n?
Muista asentaa se winsock....
ikiwanha Internet Exploder 3.0 (kirjoitusvirhe on tahallinen Exploder-sanassa) ja vanha Netscape Win 3.1:lle. Mullakin jossain mikropiltin vanhoilla rompuilla on sellaiset.
joku vanhempi versio operasta löytyy windows 3.11 -alustalle jossa on tabit ja jonkinlainen CSS-tuki. lisäksi DOS-puolella saa aina toimimaan lynxin ja arachnen.
Windows 3.11:sta.
Tuleeko mukana 3d renderöinti, musantekosoftat, videoeditointi/digitv softat, kuvankäsittely ja miksei parisataa peliäkin? niin ja ilmaiseksi...
Jos ei niin missä Windows versiossa nuo tulee mukana?
Joo itse asensin myös leluxin nimeltä superhypergiga mobutuseseseko 47.0003453046061067.1 ja siinä tuli mukana erinäisiä ohjelmia esimerkiksi whghaehqeh versio 0.000012 ja qehiåtjnöjmthknjmqäj&%%¤ versio 0.0000000000002475 sekä myös upea &%¤#%&/()/&%¤%&/()=)(/&%SRJHJDHGKHGKDKDGKDTGKHGKDD versionumeroltaan beettaakin beetampi 123456,023460134613566. On muuten perkeleen helppoa käyttää, äänet ei toimi kuin aprillipäivinä, näyttiksen 3D toimi vain unessa jossa säädin 47 päivää jotain tekstitiedostia. Nettiyhteys pelaa joka toisella käynnistyskerralla jne jne. Joudun myös säätämään konettani mahdollisimman vaikeasti kun se vain oon niin coolia kuten kaveritkin sanoo. Tästä kaikesta kannattaa puhua baarissakin kauniimmalle sukupuolelle niin seuran saanti on taattua. Kyllä lähti vaikeaselkoiset ja vaikeakäyttöiset windowssit ja mäkit huitsin nevadaan ja nopeesti kun tämän leluxin käyttö on niin näin ihanaa!!!
saattaisit joskus vielä kokeilla OIKEASTI jotain linuxia. Nimi muuten ei ole lelux vaan linux! senkin pässi!