kuolemantuomio

Miten on mahdollista saada kuolemantuomio sairaalasta? Mikä on taho mikä passittaisi nämä pellet vastaamaan teoistaan?
1119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoitatko ehkä tilannetta,jossa sairaalassa on päätetty jättää hoitamatta joku vaikka se olisi elintärkeää hänen hengen pelastamiseksi?Tai siis esim.jos on hoito jolla sairaus voidaan parantaa mutta sitä ei anneta?Vai tarkoitatko että lääkäri on määrännyt ruiskeella tms.että niinkuin eläin lopetetaan,vastaavasti annetaan myrkkypistos?Tietääkseni tällaista ei tapahdu Suomessa eikä ole laillista.Vaikea sanoa mitään jos et tarkenna kysymystä.Millä tavalla sairaala on antanut sen "tuomion"?Poliisi tutkii aina,jos kyseessä on rikos.Ja silloin on,jos joku jollain lääketieteellisellä toimenpiteellä varta vasten aiotaan surmata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mörökölli kirjoitti:

Miten on mahdollista saada kuolemantuomio sairaalasta? Mikä on taho mikä passittaisi nämä pellet vastaamaan teoistaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu