Oon tällänen nuori(27)sälli ja olen ostellu työkaluja n.11 vuotiaasta lähtien. Nuoruudessa tuli osteltuu lähinnä Säästö-Karista ja voinen sanoo et eipä oo montaa kalua niiltä ajoilta käytös! Nyttemmin vain Hiltit, Bahkot, Feinit, Makitat, Stiilit, Senkot, Esabt/Kempit, Bossit, Metabot kelpaa muutamaa harvemmin tarvittemaa "halpiskonetta" lukuunotamatta (mm.pistosaha). Mut onhan ILO lähtee työskenteleen! Pointti LAATU tulee loppupeleissä HALVEMMAKSI.
Kyl Laatu on halpaa
mese
3825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Osta kuitenkin kompuraksi aito halpatuonti Gern: Kestää yllättävän pitkään.
Joo sitten kun vaan vielä oppisi käyttämään niitä vehkeitä. Työmaat on täynnä tietäjiä ja taitajia joilla on pakki täynnä nimiä mutta pussit täynnä tyhjää. En sano jotta kuulut niihin mutta pätevä jätkä pärjää tarvittaessa vaikka kyrvällä,nyrkeillä ja katkenneella morapuukolla.
Merkonomit ja neidit kiillottaa niitä bahcoja,dewaltteja,boscheja jne.
Käyttää vain merkkikoneita ei ole mitään järkeä pilata kallista työaikaa koneiden korjailuun/huoltoon. Halpa kone syö aikaa ja miestä , kunnon työkaluilla työ onnistuu ja jälki on hyvää .