Viikon ikäisellä vauvallani on päänahan alla pieni patti. Mietin voiko pinnianturi, joka oli synnytyksessä, jättää sellisen joksikin aikaa? Patti on sellisessa kohdassa, että pinni voisi hyvinkin voinut olla juuri siinä. Vaikka ihossa ei kyllä mitään jälkeä näy. Onko kenelläkään kokemusta?
Patti päässä
kukka80
3313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli syntyessään patti päässä, hävis ehkä kuukauden jälkeen muistaakseni.kallon luut oli synnytyksessä jotenkin muotoutuneet/liikkuneet tai jotain.ei vaarallista.anturista jäi sellanen pieni kuoppa joka on edelleen takaraivossa (5kk tyttö)
useita patteja päässä, niskan alueella, turvonneita imusolmukkeita, nyt uusin ja isoin ilmestyny korvan taakse..ei vaarallisii kuulema..
Ajattelinkin jotain tuollaista. Sitä vaan säikähtää, ku tulee jotain erikoista. Ei pitäs tutkia liian tarkasti. Esikoiselta en muista mitään tuollaista. Pinni jätti vain pienen ruven, mutta tältä en löydä sitäkään.