Kartusiaani?

NIIN, elikkkäs. tietääkö kukaan Kartusiaani-kissojen hintaluokkaa? kiitos vastanneille^^
3468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

600 euroa. Eli tuosta eteenpäin, jos pennun ostaa. Aikuisena voi saada edullisemmin.

Oletko huomannut, että kartusiaani ja harmaa brittiläinen ovat hyvin samannäköisiä kissoja ja joissain maissa näitä pidetään jopa samana rotuna?

Äänestä

Olen ostanut kartusiaanin pennun talvella 2004. Maksoin silloin pennusta 700 euroa.

Äänestä
  • meillä onkin tuollainen sekarotuinen kissa joka on aivan kartuaasin näköinen :P ja luonnekin suunnilleen sama kuin mitä kartuaasista oon lukenut :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmuuu kirjoitti:

NIIN, elikkkäs. tietääkö kukaan Kartusiaani-kissojen hintaluokkaa? kiitos vastanneille^^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu