voiko kissalla olla talvella...

moi.voiko kissalla olla nyt tähän aikaa vuodesta korvapunkki?
olisi kiva jos joku auttaisi mua.
mun kissalla on kerta korvissa ihan sen näköistä töhnää,kuin olisi korvapunkki.se raapii myös välillä korviaan.
kiitos etu käteen.
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos epäilet korvapunkkia ja kissa raapii korviaan niin eikun aika lekurille. Sieltä saat sitten lääkkeen korvapunkin häätöön ja tietenkin varmistuksen asialle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


memmu kirjoitti:

moi.voiko kissalla olla nyt tähän aikaa vuodesta korvapunkki?
olisi kiva jos joku auttaisi mua.
mun kissalla on kerta korvissa ihan sen näköistä töhnää,kuin olisi korvapunkki.se raapii myös välillä korviaan.
kiitos etu käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu