Tietäisikö joku hyviä ja erityisesti halpoja lentoja Italiaan, Bolognaan? Kesällä ajattelin siellä kenties käydä tuttavieni luona, mutta kun löytämäni lennot maksaisivat vähintään 200€. Löytyisikö halvempia?
Kiitos vastanneelle.
Halvalla italiaan!
3
3291
Vastaukset
- HiippaHeikki
Lennät Ryanair:lla Frankfurtiin ja vaihdat siellä Ryanair:in koneeseen Bolognaan. Hinta halvimmillaan 20-30 euroa suunta .. eli ei paha :)
- Ms. finlandese
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa? - HiippaHeikki
Ms. finlandese kirjoitti:
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa?Kyllä siinä on verot ja käsittely kulut mukana.
Uskomatonta on nykyään lentomatkustuksen halpuus .. lensin itse viime kuussa roomasta tukholmaan ja maksoi 20,4 euroa kaikkine kuluineen!! Nyt toukokuussa menen saksaan ja matkan hinta kuluineen frankfurtiin huimat 10 euroa !! :) ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/16310007Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1274222- 1133969
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24393781- 603507
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint512779Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras192216- 571989
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201581Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat
KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu101401