Tietäisikö joku hyviä ja erityisesti halpoja lentoja Italiaan, Bolognaan? Kesällä ajattelin siellä kenties käydä tuttavieni luona, mutta kun löytämäni lennot maksaisivat vähintään 200€. Löytyisikö halvempia?
Kiitos vastanneelle.
Halvalla italiaan!
3
3346
Vastaukset
- HiippaHeikki
Lennät Ryanair:lla Frankfurtiin ja vaihdat siellä Ryanair:in koneeseen Bolognaan. Hinta halvimmillaan 20-30 euroa suunta .. eli ei paha :)
- Ms. finlandese
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa? - HiippaHeikki
Ms. finlandese kirjoitti:
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa?Kyllä siinä on verot ja käsittely kulut mukana.
Uskomatonta on nykyään lentomatkustuksen halpuus .. lensin itse viime kuussa roomasta tukholmaan ja maksoi 20,4 euroa kaikkine kuluineen!! Nyt toukokuussa menen saksaan ja matkan hinta kuluineen frankfurtiin huimat 10 euroa !! :) ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 691119
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön255936Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800