Tietäisikö joku hyviä ja erityisesti halpoja lentoja Italiaan, Bolognaan? Kesällä ajattelin siellä kenties käydä tuttavieni luona, mutta kun löytämäni lennot maksaisivat vähintään 200€. Löytyisikö halvempia?
Kiitos vastanneelle.
Halvalla italiaan!
3
3215
Vastaukset
- HiippaHeikki
Lennät Ryanair:lla Frankfurtiin ja vaihdat siellä Ryanair:in koneeseen Bolognaan. Hinta halvimmillaan 20-30 euroa suunta .. eli ei paha :)
- Ms. finlandese
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa? - HiippaHeikki
Ms. finlandese kirjoitti:
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa?Kyllä siinä on verot ja käsittely kulut mukana.
Uskomatonta on nykyään lentomatkustuksen halpuus .. lensin itse viime kuussa roomasta tukholmaan ja maksoi 20,4 euroa kaikkine kuluineen!! Nyt toukokuussa menen saksaan ja matkan hinta kuluineen frankfurtiin huimat 10 euroa !! :) ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937918
- 403792
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321093Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281023Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31802Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10800Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749