Tietäisikö joku hyviä ja erityisesti halpoja lentoja Italiaan, Bolognaan? Kesällä ajattelin siellä kenties käydä tuttavieni luona, mutta kun löytämäni lennot maksaisivat vähintään 200€. Löytyisikö halvempia?
Kiitos vastanneelle.
Halvalla italiaan!
3
3343
Vastaukset
- HiippaHeikki
Lennät Ryanair:lla Frankfurtiin ja vaihdat siellä Ryanair:in koneeseen Bolognaan. Hinta halvimmillaan 20-30 euroa suunta .. eli ei paha :)
- Ms. finlandese
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa? - HiippaHeikki
Ms. finlandese kirjoitti:
Kyllähän tuo hyvältä kuullostaa! Onko tuohon hintaan laskettu kaikki verot, kenttämaksut yms? Mutta unohdin viimeksi mainita, että asun pohjoisessa, että tampereelle tulee matkaa ja sen mukana taas lisähintaa.. Täällä lähin kenttä Oulussa tai Kokkolassa. Pitää katsoa, jos löytyisi täältä jonkinlaisia yhteyksiä.
Kysynpäs vielä, että kannattaako samalla varata kaikki paluulennotkin? Vai sitten vasta italiassa, kun lähdön hetki koittaa?Kyllä siinä on verot ja käsittely kulut mukana.
Uskomatonta on nykyään lentomatkustuksen halpuus .. lensin itse viime kuussa roomasta tukholmaan ja maksoi 20,4 euroa kaikkine kuluineen!! Nyt toukokuussa menen saksaan ja matkan hinta kuluineen frankfurtiin huimat 10 euroa !! :) ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514523Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1963218Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1062818Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis252775Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1452742Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos382104Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121939En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131865Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381129