Let the midnight special...

..shine on me.. Love John F.
16584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat
  • kunntelen juuri nyt : Down on the corner..

    Äänestä

  • Lodi!!!

    Äänestä

  • Lyyli igen! kirjoitti:

    Lodi!!!

    parasta ei olekkaan. Se aina riippuu... Mutta pääasia, että saa hyvät fiilikset liikkeelle ja sen se te´kee myös Lodi by CCR.

    Äänestä



  • Lyyli-Molina kirjoitti:

    kuunnellu olen. Ainakin vielä väsyttää.

    selvää, Lyyli tai Molina. Mutta, jos vielä väsyttää, niin ehkä et ole levännyt riittävästi. Ja jos jo väsyttää, niin ehkä olisi aika panna nukkumaan.

    Äänestä

  • mies_vm56 kirjoitti:

    selvää, Lyyli tai Molina. Mutta, jos vielä väsyttää, niin ehkä et ole levännyt riittävästi. Ja jos jo väsyttää, niin ehkä olisi aika panna nukkumaan.

    olen Lyyli joka tykkään Creedencien Molinasta!
    Laskin vain leikkiä.

    Äänestä

  • Lyyli kirjoitti:

    olen Lyyli joka tykkään Creedencien Molinasta!
    Laskin vain leikkiä.

    toden ero joskus saatta hämärtyä, varsinkin kun tänä iltana täällä on pyörinyt myös se Molina;)
    Mutta et kai kuitenkaan niin "yhden asian (kappaleen) Lyyli" sentään ole, etteikö muutkin kelpaisi. Toiseksi parasta CCR:ää?
    http://www.youtube.com/watch?v=gAXVmRZ3W6Q vaikka versio ei olekkaan paras mahdollinen.
    Itelleni CCR on hemmetin hyvä bändi mutta ne "hittikappaleet" on siitä huonoimmasta päästä.

    Äänestä

Lyylillä mielipide joka asiaan!?

Äänestä
  • meillä jokaisella ole mielipide joka asiaan. Se meille suotakoon;) Jokainen mielipiteemme ei välttämättä miellytä jokaista mutta mielipiteitä sentään maailmaan mahtuu, eikö.

    Äänestä

  • mies_vm56 kirjoitti:

    meillä jokaisella ole mielipide joka asiaan. Se meille suotakoon;) Jokainen mielipiteemme ei välttämättä miellytä jokaista mutta mielipiteitä sentään maailmaan mahtuu, eikö.

    Lyyli= Molina

    Äänestä

  • Molina kirjoitti:

    Lyyli= Molina

    enempi Lyylin tai Molinan (persoonallisuus)ongelma, ei minun.

    Äänestä

Sen solistin ääni....siinä jää Babitsinin suku (arvostan toki heitä) kirkkaasti hopealle ;DDD

Äänestä
  • on kyllä hyvä mutta tärkeintä on se kokonaisuus, se fiilis, jonka porukka pystyy tarjoamaan. Minusta, vaikka CCR:stä pidän, niin John Fogertyn yksikään soolo ei pääse lähellekkään CCR:n parhaita.

    Onhan se hopeakin hyvä mutta maailmassa on niin paljon hyvät fiilikset antavia lauluääniä, että se hopeakin himmenee. Ja niitä ääniä löytyy kyllä Suomestakin.

    Äänestä

mielestäni eräs CCR:n parhaita on Proud Mary, itse John Fogertyn kynästä lähtöisin. Senhän on coveroinut mm. Tina Turner.

Tässä eräs versio, aika kammottava äänenlaadultaan:

http://www.youtube.com/watch?v=7XI4rLcs_Qw

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Molina kirjoitti:

..shine on me.. Love John F.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu