Jeesus esittää teille kutsun.
Silloin tällöin luoksenne on lähetettynä saapunut heitä, jotka tuovat teille evakeliumia, eli ilosanomaa.
Nämä tuojat, ovat Jeesuksen kouluttamia ja Häneltä he ovat saaneet käskyn tulla luoksenne.
Älkää enää pitäkö halpana sitä, että Itse Jumala kutsuu teitä Poikansa valtakuntaan valjastamiensa työtovereidensa kautta.
Muutamat näistä valjastetuista ovat ollee kauan Jumalan Itsensä kouluttamina ja näin heidän opetuksessaan ei ole lahkohenkeä lainkaan mukana.
Näiden koulutettujen henkeen Jeesus Itse antaa ohjeet ja neuvot.
Te tunnette heidät siitä, että he kehoittavat pitämään Jeesuksen uskon, jonka jokainen sitä todella sydämestään haluava saa lahjaksi ja he kehoittavat pitämään Jumalan käskyt.
Vielä
7
381
Vastaukset
- PenttiNaumanen
Käykää lukaisemassa kotisivultani juttu ajalta noin 500 vuotta ennen kristillisen ajanlaskun alkua. Juttu löytyy osiosta viikolla, otsikolla Café holvikaari.
Kotisivulleni pääsee suoraan gallerian kautta. Klikkaat vaan kirjoittajan nimeä, niin pääset galleriaan. Siellä klikkaat linkkiä kotisivut.- PenttiNaumanen
Monet ovat kyselleen suoraa yhteyttä sivustooni. Se löytyy osoitteesta: http://kotisivu.dnainternet.net
Siellä johdatus Pythagoran veljeskuntaan on otsikon: Café holvikaari, alla.
- mystinen.tantrikko
Päåsiäisseminaarilla vielä vapaita paikkoja, Jeesus kouluttaa itse henkilökohtaisesti kaikkia halukkaat. Venue: Minun luonani Himalayalla jossa Jeesus asuu aivan vakituiseen. Myös ateistit tervetulleita heittämään tikkaa Jeesuksen kanssa, tikan heittoon ei sisälly saarnausta, mutta muutaman pontikkakupposen jälkeen juttua riittää molemmin puolin.
- ...ainoan totuuden!
Juttusi ei liity mitenkään idän uskontoihin. Vai ajattelitko sen olevan sellainen, koska kristinusko on lähtöisin Lähi-idästä? Kuitenkin: sinunlaisesi julistajat pysykööt omilla uskontopalstoillaan!
- Myöhäistä...
Kesti alle minuutin erota. Sinä olit viimeinen naula tämän päätöksen arkussa.
- Nehemia II
Olet väärä profeetta, susi lammasten vaatteissa. Mistäkö tiedän tämän? Siitä että olen itse henkilökohtaisesti Jeesuksen kouluttama aina esikoulusta asti. Hänen vitsansa ja sauvansa on minua lohduttanut joka päivä ja jokaikinen yö varsinkin.
Jatkuvasti saa juosta teidän itsensä korottaneiden pauhaajien perässä kertomassa että viekoittelette näitä pienimpiä joron jäljille ja hämärille kujille, missa susi syö ja lammas, ei kun hyeena raiskaa.- jos
se katumus kohtaakin sinua. Ei kohtaa, jos teet parannuksen ja uskot evankeliumin, joka on ehdottomasti ilosanoma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038192- 1105743
- 555171
- 2875168
- 773813
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481