Iridium-tulpat?

Täs kun ois tulppien vaihto pian ajankohtainen, näinköhän kandeis satsata iridiumeihin. Moottori 3ZZ-FE (1,6). Kellään kokemusta iridiumeista Toyotassa?
41022
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

edelliseen autooni(avensis 1,6)iridiumkärkitulpat pienien käyntiongelmien takia.Ja se auttoi.Suosittelen.Maksoivat muistaakseni pari vuotta sitten tarvikeliikkeessä jotain 80-90€.Vaihtoväli lienee 105000 km.

Äänestä
  • joteskin samat kkuin platinatulpat

    omassa on platinat ja olis kiva tietää edukkain vaihtoehto, kun vaihdon aika tulee. Alkuperäisistä saa maksaa rosvon hinnan.

    Äänestä

  • nuo iridiumit kirjoitti:

    joteskin samat kkuin platinatulpat

    omassa on platinat ja olis kiva tietää edukkain vaihtoehto, kun vaihdon aika tulee. Alkuperäisistä saa maksaa rosvon hinnan.

    platinametalleihin kuuluva alkuaine(katsoin tietosanakirjasta),joten eiköhän liene samat tulpat.

    Äänestä

  • Itelläni on platinat, NGK-merkkiset 1.8l avessa, ja tuntuu että joskus ei iske hyvin kipinää ja käynnistyy laiskasti pyörähtäen....kannattaiskohan vaihtaa niihin iridiumkärkisiin???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoo kaivattais kirjoitti:

Täs kun ois tulppien vaihto pian ajankohtainen, näinköhän kandeis satsata iridiumeihin. Moottori 3ZZ-FE (1,6). Kellään kokemusta iridiumeista Toyotassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu