päiväunet epäterveellisiä?

Poikaystäväni ottaa AINAKIN kerran päivässä torkut, jolloin nukkuu reilun tunnin, joskus kaksi, toisinaan jopa kolme. Onko se ihan terveellistä?? Tänäänkin hän meni suoraan aamupalan jälkeen kahden tunnin päikkäreille.. Perusteluina vaan on, että kun kuulemma nukuttaa niin pitää nukkua.
Ei se mielestäni aikaisemmin noin paljon nukkunut.. Vai onkohan se vaan kevätväsymystä? äh, en tiedä, kertokaa, onko jokin hullusti!
5498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

veriarvot kunnossa? ei kai nukkuminen mitään epäterveellistä ole, päinvastoin, jos muuten terveys on kunnossa eikä väsymys haittaa esim. työntekoa ja muuta elämää.

Äänestä

jos toinen haluaa nukkua niin antaa nukkua!ei siinä ole mitään epäterveellistä.syitä on monia.mutta nukkuminenhan on ihanaa!!

Äänestä

Anna kaverillesi aamulla pilleri ja illalla toinen niin kolmen päivän päästä näkyy tulokset. Parempi ottaa vielä toinen kolmen päivän kierros varmuuden vuoksi ja sitten lopettaa ja katsoa miten väsymys loppuu. Jos ei lopu niin sitten lääkäriin.

Äänestä
  • ..mitenkäs minua väsyttää ja veriarvoni on 142.ja vasta olen lääkärissäkin kokeissa käynyt eikä ollut mitään?voi se johtua vuoden ajasta tms.mikähän ihme tuo on jos ihminen haluaa nukkua??

    Äänestä

  • sss kirjoitti:

    ..mitenkäs minua väsyttää ja veriarvoni on 142.ja vasta olen lääkärissäkin kokeissa käynyt eikä ollut mitään?voi se johtua vuoden ajasta tms.mikähän ihme tuo on jos ihminen haluaa nukkua??

    ...vaikuttaa kuten sanoit. Ei todellakaan ole veriarvoissasi vikaa. Mutta juo vettä ja ota c- vitamiini päivittäin tilskottia niin varmasti virkoat. Älä koskaan ota vitamiiniä illalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut kirjoitti:

Poikaystäväni ottaa AINAKIN kerran päivässä torkut, jolloin nukkuu reilun tunnin, joskus kaksi, toisinaan jopa kolme. Onko se ihan terveellistä?? Tänäänkin hän meni suoraan aamupalan jälkeen kahden tunnin päikkäreille.. Perusteluina vaan on, että kun kuulemma nukuttaa niin pitää nukkua.
Ei se mielestäni aikaisemmin noin paljon nukkunut.. Vai onkohan se vaan kevätväsymystä? äh, en tiedä, kertokaa, onko jokin hullusti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu