Sykljeskely

Joka kerta kun nuoria kulkee kadulla,
räkämällit lentää. Onko pakko? Onko
se tapa tervehtiä vanhempia?
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mmieltä olen! Hyi hitto! Kun esim kävelen ratikasta koululle, niin räkää rään jälkeen maassa. Onko ihmisille hirvee syljen eritys vai mistä se johtuu että pitää kokoajan räkiä?!?! Menkää lääkärille! Syljeskely, kuten myös roskaaminen, antaa ihmisestä ihan idiootin kuvan! Tai hankkikaa sitten sylkykuppi johon räitte, ettei meidän, jotka osaamme käyttäytyä, tarvitse kärsiä teidän aivojenne puutteesta!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko pakko kirjoitti:

Joka kerta kun nuoria kulkee kadulla,
räkämällit lentää. Onko pakko? Onko
se tapa tervehtiä vanhempia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu