vika

joo elikkäs vääntö on kadonnut ja kiihtyvyys laskenut niin et täytyy potkii ain alkuvauhit ja kulki ennen 80km/h nyt 45km/h ja skootteri paukkuuu aina kun lopettaa kaasun vääntämisen.. mikä mahtaa olla vikana
2226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paukkuminen voi hyvin todennäköisesti johtua huonoista venttiilien säädöistä. Älä aja enää ennen niiden säätämistä, koska huonoissa säädöissä olevat venttiilit voivat iskeä mäntään, jonka seurauksena venttiilikoneisto ja mäntä kärsivät usein vaurioita.

Äänestä
  • juuri kevät huollossa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fudessa kirjoitti:

joo elikkäs vääntö on kadonnut ja kiihtyvyys laskenut niin et täytyy potkii ain alkuvauhit ja kulki ennen 80km/h nyt 45km/h ja skootteri paukkuuu aina kun lopettaa kaasun vääntämisen.. mikä mahtaa olla vikana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu