Isältä tyttärelle

Onneksi isät ja äidit myös välittävät! Tässä hyvä esimerkki siitä: Tytär sairastui masennukseen ja sen mukana tuomaan itsetuhoisuuteen. Apua ei meinannut löytyä, tyttärestään huolestunut isä teki tytölleen biisin, "avoinkirje" joka on kuunneltavana myspacella. Käykääpäs kuuntelemassa, siitä voi olla monelle apua.

www.myspace.com/avoinkirje

Pidetään huolta toisistamme!
51142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Etkö osaa linkittää?

Äänestä

Tää on tosi outoa,eletään hyvinvointi maassa, on noin rakastava isä/vanhemmat ja silti tahdotaan kuolla. Afrikassa näkee lapset kun omat vanhemmat tapetaan ja moni lapsi on sotilaita jo nuoresta iästä huolimatta. Ei kyllä tiedetä oikeesta elämästä mitään. Ne kokee ihan hirveitä asioita ja joku teini,paska kakara itkee elämääs saatana, ei voi muutakuin nauraa. Ton teinihoro sais olla kiitollinen elämästään, JUMALAUTA. Monella ei ole noin hyvin.

Äänestä
  • Me ei vaan olla siellä Afrikassa.

    Äänestä

  • Ei ne lapset siellä sodan keskelläkään hyvin voi,pitää vaan pärjätä,kun ei ole muuta mahdollisuutta.Kyllä täälläkin voi esim. masentua,vaikka taloudellisesti on asiat hyvin.Ei se ole kai oma päätös,että nyt masennun.

    Äänestä

  • Kaikki masennus ja muu paska ei aina johdu kato sodista ja ruuan ja veden puutteesta?

    Tosi me suomalaiset joille uskotellaan että asutaan hyvinvointivaltiossa mikä on täyttä paskapuhetta ja aivopesua olemme hyvin paljon herkempiä masentumaan kaikelaisesta.

    Mutta ei se kato missä asut tai minkä ikänen olet tai minkä värinen olet tai kuinka rikas olet aina voi masentua.. Ja syitä voi olla monia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autetaan toisiamme kirjoitti:

Onneksi isät ja äidit myös välittävät! Tässä hyvä esimerkki siitä: Tytär sairastui masennukseen ja sen mukana tuomaan itsetuhoisuuteen. Apua ei meinannut löytyä, tyttärestään huolestunut isä teki tytölleen biisin, "avoinkirje" joka on kuunneltavana myspacella. Käykääpäs kuuntelemassa, siitä voi olla monelle apua.

www.myspace.com/avoinkirje

Pidetään huolta toisistamme!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu