meillä on ollut ns. koliikki vauva, 3kk mennyt huurteisessa elämässä, yö ei juuri päivästä eroa ja kaikki keinot kokeiltu. Nyt viikon verran tyttö ollut rauhallinen, nukkunut hyvin, eli aikaisemman 6h7vrk sijasta jopa 20h/vrk.. joten mitäpäs minä tuore mami tähän..kiikuttanut tytön jo kakais kertaa lääkäriin että se ei voi olla terve, koska ennen vaan huutanut... tänään lääkäri sanoi että koliikkki voi loppuakin:) ja silloin itsekin vasta tajusin että niimpä voikin..heh ihan pää tööt näin 3kk jälkeen....
pakko kertoa
3
1500
Vastaukset
- VIIVI -82
Meillä tytöllä paha koliikki (1-3) tasan 3:kktta ja loppui kun seinään.Ja oli hieno tunne kun vaavi alkoi nukkua ja myös kasvaa ettei syöty energia mennyt itkemiseen ja pulautteluun.Koliikkin on jokin asteista "maitoallergiaa", tulee ilmaa ja kaasua vatsaan.Kokeilimme kanssa kaikki konstit mitä oli mutta ainoa parataja oli aika.Mutta tuo, maitoallergia on tosi yleistä nykyään vauvoillakin.
- Pehmeä myös =)
Kuulostaa ah niin tutulta. Meillä myös alkoi huutaminen noin viikon ikäisenä ja loppui kuin seinään 3kk iässä. Sattui samaan aikaan ristiäisten kanssa, ja miehen kanssa naureskeltiinkin että taisi poika rauhoittua kun sai nimen.
Niin että tervetuloa vaan normaaliin päiväjärjestykseen. Siitä se elo iloksi muuttuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait823456Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41524Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51302- 261186
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47846Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70842Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t32782Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47780Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4727