meillä on ollut ns. koliikki vauva, 3kk mennyt huurteisessa elämässä, yö ei juuri päivästä eroa ja kaikki keinot kokeiltu. Nyt viikon verran tyttö ollut rauhallinen, nukkunut hyvin, eli aikaisemman 6h7vrk sijasta jopa 20h/vrk.. joten mitäpäs minä tuore mami tähän..kiikuttanut tytön jo kakais kertaa lääkäriin että se ei voi olla terve, koska ennen vaan huutanut... tänään lääkäri sanoi että koliikkki voi loppuakin:) ja silloin itsekin vasta tajusin että niimpä voikin..heh ihan pää tööt näin 3kk jälkeen....
pakko kertoa
3
1507
Vastaukset
- VIIVI -82
Meillä tytöllä paha koliikki (1-3) tasan 3:kktta ja loppui kun seinään.Ja oli hieno tunne kun vaavi alkoi nukkua ja myös kasvaa ettei syöty energia mennyt itkemiseen ja pulautteluun.Koliikkin on jokin asteista "maitoallergiaa", tulee ilmaa ja kaasua vatsaan.Kokeilimme kanssa kaikki konstit mitä oli mutta ainoa parataja oli aika.Mutta tuo, maitoallergia on tosi yleistä nykyään vauvoillakin.
- Pehmeä myös =)
Kuulostaa ah niin tutulta. Meillä myös alkoi huutaminen noin viikon ikäisenä ja loppui kuin seinään 3kk iässä. Sattui samaan aikaan ristiäisten kanssa, ja miehen kanssa naureskeltiinkin että taisi poika rauhoittua kun sai nimen.
Niin että tervetuloa vaan normaaliin päiväjärjestykseen. Siitä se elo iloksi muuttuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2387267Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393711Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1162142- 271379
- 321354
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy251318Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3331158Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141972Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7887