Heips..
Kellään tietoa onko thaimaassa missään hotellissa / millään matkanjärjestäjällä all inclusive- tyyppistä majoitusvaihtoehtoa..?
kiitos
all inclusive
4
830
Vastaukset
- Kannata es miettiä
Thaimaassa on NIIN halpaa syödä ja juoda että ei todellakaan kannata maksaa kalliisti matakatoimistolle.
- smintti
Jos et halua liikkua hotellistasi minnekään, niin syö siellä niin paljon kuin ikinä jaksat. Joka hotellissa ruoka on hyvää ja halpaa. Me syötiin aterioita, välipaloja, jälkiruokia ym. vaikka kuinka paljon ja ei varmaan mennyt kuin 10 e korkeintaan päivässä per hlö. Tulee varmasti halvemmaksi kuin all inclusive vaihtoehto matkanjärjestäjän kautta. Ja toisaalta hotelleja on niin lähekkäin että saa vähällä vaivalla vaihtelua.
- Pallon Tallaaja
Ei kannata edes harkita istuvansa 12 tuntia lentokoneessa nähdäkseen yhden allinclusive hotlan, jotka on jokapuolella maailmaa periaatteessa samanlaisia.
Helpommalla ja ehkä vähän halvemmallakin pääsee, kun menee Suomeen kylpylään, jos ei aio muuta tehdä kun maata altaalla ja olla hotellilla.
Jos taas aikoo retkeillä ja liikkua, menee kallis all inclusive hukkaan...Ja tosiaan, me ollaan saatu 5 henkisellä perheellä menemään enintään 20 euroa Thaimaassa illan istumiseen ravintolassa, että rahan tuhlausta siinäkin mielessä maksaa kamalasti matkatoimistolle palvelusta, jota ei mihinkään tarvotse.- ei kannata kommentoida.
Ja oliko kysymys mikä kannattaa ja kenenkin mielestä vai kysyikö ko. henkilö "all inclusive" -palvelusta! HÄ!!
Saatanan urpot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892628Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2031658- 1161600
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411461Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641222Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761005- 56969
- 45867
- 63849
- 61835