Mitähän Max tekisi tätänykyä jos eläisi?
Minä uskon että mies olisi ryhdistäytynyt vähän vartuttuaan ja ruvennut nyrkkeilemään tosissaan .
Minä uskon että mies olisi ryhdistäytynyt vähän vartuttuaan ja ruvennut nyrkkeilemään tosissaan .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
tuo Hupli, mutta enpä saa mieleeni kummoisesta hepusta kyse?
15 vuotiaana lähes puolustuskyvyttömän miehen lumihakeen Mikkelissä, ja -95 talvella tappoi Janne Penttilän Hollolan Salpakankaalla Lahden kupeessa räjäyttäen samalla itsensä ilmaan. Säälittävä uusnatsi joka ei saanut elämässään mitään muuta kuin surua ja vahinkoa aikaan.
Ei pidä unohtaa, kuinka merkittäviä natsien kylmäkokeet olivat lääketieteen kehitykselle. Nykyään voimme elvyttää noiden kylmäkokeiden ansiosta jäätyneitä ihmisiä oikealla tavalla ja tuhannet ihmiset ovat selvinneet hengissä vain niiden johdosta. Jos joku kunnon ihminen kännissä jäädyttää kuoliaaksi jonkun aineiden käyttäjän kunnioittaaksen natsien tärkeitä kylmäkokeita, voidaanko sitä pitää kadulle pissaamista pahempana asiana? Ei Max olisi sellaista selvinpäin tehnyt, ehkä hän kännissä luuli olevansa joku älykäs ja innovatiivinen natsitohtori?Mikkelin poliisi ei ainakaan halunnut Mikkelin urheilulupausta Maxia tuomittavaksi, heidän mielestään aineiden käyttäjien jäädyttäminen kuoliaaksi oli ilmeisesti asiaa.
Minä vuonna se "lumihankeen jäädyttäminen "tapahtui ja muistatko uhrin nimen. Olen näet itse Mikkelistä enkä saa päähäni tapausta??
muistaakseni -92 ja Naisvuorella tapahtui.
... selittää, ettei kaverista juuri netistä löydy tietoa. Jos nyt muistelette, minä vuonna world wide web alkoi yleistyä. (siis jos olette syntyneet ennen 90- luvun puoliväliä, jolloin teillä on jotain musiteltavaa tuosta ajasta)
Kaverin kertoman mukaan Max ei noihin aikoihin käyttänyt viinaa vahvempia. Juuri tuosta huumeiden tarjoamisesta kaveri suutahti ja veti turpaan. Pahaksi onneksi uhri jäätyi kuoliaaksi.
Sittemminhän Max alkoi vetää vähän muutakin.
jolla oli tapana rähistä välillä myös kaupungilla. Moni aliarvio Maxia tämän pienuudesta johtuen ja otti siitä hyvästä turpaansa. Mitä homouteen tulee niin se ei olisi mikään ihme,sillä Mikkelissä niitä tuntuu olevan maan keskiarvoa enemmän muutenkin.
Mistä johtuu että Google ei kerro Max Huplista mitään? Ainoat linkit mitä Google löytää menevät Suomi24:selle.
Ilmeisesti ei ollut mikään merkittävä henkilö.
Max Huplin alter ego on niin suuri ettei se mahdu mihinkään tiedostoon. Tästä johtuu että ,sen kautta pääsee käsiksi vain tiedon hippusiin koskien Max "tuomiopäivä" Huplia.
Max Hupli, joka Hollolassa räjäytti sen kerrostaloasunnon? Talo tunnetaan pommitalona.
Oli kuulemma sen talon hiljaisin asukas muuten.
mitäkö max tekisi juuri nyt tällä hetkellä jos olisi hengissä???,,,no se hakkaisi epätoivoisena arkun kantta,,,heh heh.
Ampua se huumerotta olisi pitänyt jo ennen räjähdystä. Ja Tuomo Hippeläinen pitää myös ampua saatanan murharotta