Auto Sveitsissä

Hei kaikki tietoviisaat,

kyselisin autoilusta. Voinko tulla kruisailemaan 3 kuukaudeksi Geneveen Saksan vientikilvillä ennenkuin karautan Suomeen? Ja pitääköhän maksaa jotain vakuutuksia tms?

Kiitoksia jo etukäteen!
1763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Veikkaanpa, että ei ole ihan yksinkertaista. Meillä tehtiin niin päin, että cruisailin autoliikkeen kilvillä lomani ja vasta Suomeen lähtiessä laitettiin ns. vientikilvet. Kysäise suoraan autoliikkeestä, mikä olisi paras tapa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arkhi kirjoitti:

Hei kaikki tietoviisaat,

kyselisin autoilusta. Voinko tulla kruisailemaan 3 kuukaudeksi Geneveen Saksan vientikilvillä ennenkuin karautan Suomeen? Ja pitääköhän maksaa jotain vakuutuksia tms?

Kiitoksia jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu