talouskoulu

heippa, onko kandee mennä talouskouluun puoleks vuodeks?
keitä siellä on, millasia hommia opetetaan?
kertokaa, kiitos
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voisin käydä talouskoulun vaikka uudestaan:) Opiskelu oli mukavan leppoisaa. Talouskoulussa opetetaan ihan kaikkia arkipäiväisiä asioita kuten kuten ruuanlaittoa, ravinto-oppia, käsitöitä,siivoamista, pyykinpesua, silittämistä ym kodinhoitoon liittyviä asioita. Joissakin kouluissa jopa lastenhoitoa! Jotkut asiat saattavat kuullostaa itsestäänselvyyksiltä, mutta sitä ne eivät kaikille ole, kuten koulussa tuli huomattua...Mielestäni joka naisen (ja pojankin) olisi hyvä käydä talouskoulu, niin ei olisi nykynuoret niin uusavuttomia kotitöissä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keet kirjoitti:

heippa, onko kandee mennä talouskouluun puoleks vuodeks?
keitä siellä on, millasia hommia opetetaan?
kertokaa, kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu