Valmettiin välijäähdytin

Olisi tarkoitus laittaa 705 valmettiin välijäähdytin. Isompi turbo on jo tiedossa. Kenno on vain vähän hukassa. Uusi Intercooler OY:n valmistama kenno on tietysti yksi ratkaisu, mutta jos joku tietää muita valmistajia tai käytettyja kennoja, niin laittakaapa tietoa.
http://www.intercooler.fi/?p=intercooler_tractor_Valmet605&l=fi
62168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

minä hain paikalliselta kuorma-autoja purkavalta yritykseltä hakemassa scanian välijäähdyttimen kennon omaan. Onhan se iso mutta edullinen.

Äänestä
  • Käytetyt jäähdyttimet kiinnostaa niin että jos joku tietää ison välijäähdyttimen niin ottakaapa yhteytä. Mielellään hinta alle 200€.

    [email protected]
    0445787136

    Äänestä


sun koneessas on männät missä on 1. männänrenkaalla vahvistus? sekä ruiskupumppu missä on boosti toiminto ja vähintään -808 loppuiset suuttimet... ihan vaan ettet polta suotta hyvää pataa... ;)

Äänestä
  • Suuttimet ainakin on, mutta männänrenkaista ja tuosta boostista en tiedä. Pumppun on boch vm. 05, eli aika uus virtys. välijäähdytinkin on jo paikallaan ja hyvin pelaa. Voimaa kun pienessä kylässä!

    Äänestä

  • -Vallumies- kirjoitti:

    Suuttimet ainakin on, mutta männänrenkaista ja tuosta boostista en tiedä. Pumppun on boch vm. 05, eli aika uus virtys. välijäähdytinkin on jo paikallaan ja hyvin pelaa. Voimaa kun pienessä kylässä!

    ahas.. eli se on ilmeisesti bosch:in ve-pumppu? väännäthän sit herkkua lisää nii puskee vieläkin enempi, ennakkookin voisi siinä samalla tarkistella ja muuttaa... ;) tarkoitin siis pumpun ennakkoa en moottorin omaa ennakkoa. Ja jos ei moisista hommista ole mitään hajua niin ei kannata koskea...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Vallumies- kirjoitti:

Olisi tarkoitus laittaa 705 valmettiin välijäähdytin. Isompi turbo on jo tiedossa. Kenno on vain vähän hukassa. Uusi Intercooler OY:n valmistama kenno on tietysti yksi ratkaisu, mutta jos joku tietää muita valmistajia tai käytettyja kennoja, niin laittakaapa tietoa.
http://www.intercooler.fi/?p=intercooler_tractor_Valmet605&l=fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu