Olisi tarkoitus laittaa 705 valmettiin välijäähdytin. Isompi turbo on jo tiedossa. Kenno on vain vähän hukassa. Uusi Intercooler OY:n valmistama kenno on tietysti yksi ratkaisu, mutta jos joku tietää muita valmistajia tai käytettyja kennoja, niin laittakaapa tietoa.
http://www.intercooler.fi/?p=intercooler_tractor_Valmet605&l=fi
Valmettiin välijäähdytin
6
2130
Vastaukset
- TW10
minä hain paikalliselta kuorma-autoja purkavalta yritykseltä hakemassa scanian välijäähdyttimen kennon omaan. Onhan se iso mutta edullinen.
- -Vallumies-
Käytetyt jäähdyttimet kiinnostaa niin että jos joku tietää ison välijäähdyttimen niin ottakaapa yhteytä. Mielellään hinta alle 200€.
[email protected]
0445787136 - Toni112
-Vallumies- kirjoitti:
Käytetyt jäähdyttimet kiinnostaa niin että jos joku tietää ison välijäähdyttimen niin ottakaapa yhteytä. Mielellään hinta alle 200€.
[email protected]
0445787136
sun koneessas on männät missä on 1. männänrenkaalla vahvistus? sekä ruiskupumppu missä on boosti toiminto ja vähintään -808 loppuiset suuttimet... ihan vaan ettet polta suotta hyvää pataa... ;)
- -Vallumies-
Suuttimet ainakin on, mutta männänrenkaista ja tuosta boostista en tiedä. Pumppun on boch vm. 05, eli aika uus virtys. välijäähdytinkin on jo paikallaan ja hyvin pelaa. Voimaa kun pienessä kylässä!
-Vallumies- kirjoitti:
Suuttimet ainakin on, mutta männänrenkaista ja tuosta boostista en tiedä. Pumppun on boch vm. 05, eli aika uus virtys. välijäähdytinkin on jo paikallaan ja hyvin pelaa. Voimaa kun pienessä kylässä!
ahas.. eli se on ilmeisesti bosch:in ve-pumppu? väännäthän sit herkkua lisää nii puskee vieläkin enempi, ennakkookin voisi siinä samalla tarkistella ja muuttaa... ;) tarkoitin siis pumpun ennakkoa en moottorin omaa ennakkoa. Ja jos ei moisista hommista ole mitään hajua niin ei kannata koskea...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113460SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069