Miten niin

eivät tiedä mitään lapsista. Salatiedettäkö?
Aika tylysti ihmiset aloittavat juttunsa "sinullahan ei ole lapsia, ethän sinä tiedä......."
2321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se liittyy siihen ilmiöön, että naisista tulee narttuja kun ne saa lapsia. EI kaikista, mutta monista. Yhtäkkiä nousee kusi päähän niin että lorisee, ja sitten ollaankin niitä Maailman Parhaita Äitejä ja kukaan muu ei voi tietää lapsista mitään. Ei edes isoäiti, vaikka olisi jo paljonkin lapsia kasvattanut aikanaan. Puhumattakaan näistä itsekkäistä lapsettomista.

Kaikista hassuin tilanne oli kyllä kun yksi tällainen MPÄ rupesi pätemään omalla tietämyksellään eräälle tutulleni, joka on lapseton mutta työskentelee lastentarhaopettajana ja kaitsee päivittäin isoa laumaa lapsia. Tilanne, jossa useimmilta MPÄ:ltäkin pääsisi itku.

Äänestä
  • Ja itsekin päiväkodissa työskennellyt reilut 8 vuotta.Onhan tietty vanhempana lapsensa äiti tai isi 24/7,mutta ihan ummikkoja ei päikkärin täditkään ole vaikka lapsettomia oisvatkiin. =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapsettomat kirjoitti:

eivät tiedä mitään lapsista. Salatiedettäkö?
Aika tylysti ihmiset aloittavat juttunsa "sinullahan ei ole lapsia, ethän sinä tiedä......."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu