N70 ei lähetä mms viestejä

Olen ihan ummikko. N70 lähetti ennen kuvia, mutta ei enää. Tulee vaan että ei voi lähettää viestiä jne. Hjälp?
3409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kunnossa?

Äänestä
  • On noi vissiin kunnossa. Mistäs sen näkee jos ne ei ole kunnossa?

    Äänestä

  • Pehmis kirjoitti:

    On noi vissiin kunnossa. Mistäs sen näkee jos ne ei ole kunnossa?

    Eli viestiasetuksista multimedia-asetukset ja katsot, että siellä yhteysosoite olemassa. Jos ei ole, niin tilaa operaattorilta mms-asetukset (onnistuu yleensä ihan netin kautta ja tulee automaagisesti mihin kellonaikaan tahansa) ja jos on, niin tilaa ne uudestaan varmuuden vuoksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pehmis kirjoitti:

Olen ihan ummikko. N70 lähetti ennen kuvia, mutta ei enää. Tulee vaan että ei voi lähettää viestiä jne. Hjälp?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu