mastonetistä

missään? asun metsäkankaala ja ei oo pitkä matka tukiasemaan niin jos ostan läppärin niin onko se pelittäny miten? mastonetin sivut ei ainakaan aukea.
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luultavasti toimii mutta kannattaisi pyytää kaveria/tuttua tms. kokeilemaan. Tuo Wlan on aika arka esteille, tiheä metsä yms. riittää häiritsemään pahastikkin... Ja läppäreiden sisäänrakennetuissa Wlan korteissa on eroja, tai lähinnä antenneissa, varmimmin toimii jos löydät sellaisen läppärin johon saa kytkettyä ulkoisen antennin (tai läppäri ilman Wlania Wlan kortti ulkoisen antennin liittimellä siihen).

Matka sinänsä ei yleensä ole ongelma. Vanhalla koneellani sain Lucentin Wlan kortilla vesitornin tukiasemasta lähes täyden signaalin hirsimetsäntie/lahdenkatu risteykseen (sen kioskin parkkipaikalla) mutta siihen on suora näköyhteys, jos välissä on sopivia esteitä saattaa kantomatka tippua muutamaan kymmeneen metriin....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimiiko se kirjoitti:

missään? asun metsäkankaala ja ei oo pitkä matka tukiasemaan niin jos ostan läppärin niin onko se pelittäny miten? mastonetin sivut ei ainakaan aukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu