apua test driver ultimateen ???

Joo ostin tos just test driver ultimaten ja heti tuli semmone ongelma ettei pääs pelaa nettii.. Se vaan ilmottaa et "unable to connect test drive server, please cheak your internet connection" mut kyl netti iha toimii ja palomuurinki otin pois... Et tietäskö joku et mitä pitää tehä??
2613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensinnäkin se on Test Drive Unlimited. Menisit opettelemaan kirjoitusta pentu.

Äänestä
  • Yhdyn edelliseen. Ja pääserveri on joskus pois pelistä siinä sulle syy

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


apua test driver ultimateen kirjoitti:

Joo ostin tos just test driver ultimaten ja heti tuli semmone ongelma ettei pääs pelaa nettii.. Se vaan ilmottaa et "unable to connect test drive server, please cheak your internet connection" mut kyl netti iha toimii ja palomuurinki otin pois... Et tietäskö joku et mitä pitää tehä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu