Maantieteen

Minkälaisia asioita vastasitte maantieteen 4 kysymykseen missä oli se kehitysmaista kuvaava diagrammi...

Itse en viitannu tekstissäni mitenkään itse taulukkoon..ja tiettyhän siitä olis pitäny sanoa prosenteista yms...

Meni huonosti..
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En usko että prosenttiluvut niin pakollisia ovat (tulisi niistäkin vain "noin" -arvoja), joten älä menetä toivoasi ;)


Jos vaan tekstistäsi käy selväksi että onko nousemassa vai laskemassa ja miksi niin ok, ei pitäisi haittaa. Olihan tuossa tuo käyräkin aika mielettömän iso, ei siitä millään saisi tarkkoja arvoja :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4 kysymys kirjoitti:

Minkälaisia asioita vastasitte maantieteen 4 kysymykseen missä oli se kehitysmaista kuvaava diagrammi...

Itse en viitannu tekstissäni mitenkään itse taulukkoon..ja tiettyhän siitä olis pitäny sanoa prosenteista yms...

Meni huonosti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu