Elikkäs kyse on vaihteista... mitenkä menee vaihteet PV:ssä?? onks se niinku yks alas loput ylös vai mite... mites vapaalle? onkos se S1 ja mankissa mitenkä??
Kiitti niille ketkä viittii vastata!!!
Kiitti niille ketkä viittii vastata!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no melkee kaikissaha on ykkönen alas ja loput ylös.. paitti jossai kinkkimankeis ja puolautomaatti mopois..
PV:ssä menee juuri noin, samoin S1:ssä (=sama kone kuin PV:ssä). Samalla tavalla taitaa olla myös Monkeyssa, kuten suurimmassa osassa nykymopoistakin. Joissain vanhemmissa malleissa (esim. Solifer SM) on vapaa jokaisen vaihteen välissä.
no ei todellakaan oo joka vaihteeen välissä vapaata.se on 1 ja 2 välissä!
Niin mitenkäs sen saa laitettua vapaalle siin ykösen ja kakosen välis??
No ainakin Solifer SM:ssä on. Muissa tuskin on.
no ainaki manassa on sillai et kakkosella painaa vaa vähän alaspäin poljinta nii se menee vapaalle. ja ykkösel se menee taas ylöspäin pikkasen painaen.
ku nostat sitä iha vähä niin sitte napsaahtaa ja se menee vapaalle.
vaihteet menee seuraavasti: 1 alhaalla, seuraava pieni nypäytys ylöspäin: vapaa, seuraava vaihde 2, ylöspäin 3 , ylöspäin 4