MISSÄ PUOLANGAN PELLAVA-KUNINKAAT NYKYÄÄN?
JOKO RAHAA ON PAALATTU MINKÄ VERRAN?
NAURATTAA NIIN PERKELEESTI...!!
MISSÄ
13
2958
Vastaukset
- paali jäi
ilmeisesti tekemättä, sääli olisihhan ajatus ollut hyvä.
- ukkokuu
simo lypsää kuntaa paikan päällä ja ville taitaa olla palannut mistä lähtikin eli lypsylle.ei ottanut timpurin hommatkaan onnistuakseen kun sai loppu tilin raksalla.ja martti ehkä örisee siellä tuotannon talossa naulaperällä.sai ville kuitenkin sen verran jossakin vaiheessa pimeätä rahaa,että pystyi ostamaan uuden auton.
- ??? ??
Simosta tullunna karjakko?
Eipä olisi pojasta uskonu, olisi luullu että joku Tj ennemminkin. - Oikeaa tietoa
Nyt tuli oikeaa tietoa asiasta.Käsi kun on tottunut tiettyyn "otteeseen",niin ei se hevillä muuksi muutu.
- se Ville?
Oikeaa tietoa kirjoitti:
Nyt tuli oikeaa tietoa asiasta.Käsi kun on tottunut tiettyyn "otteeseen",niin ei se hevillä muuksi muutu.
Onkohan Villellä sama selitys kun Nätti Jussilla= "siinäpä se"
- sivusta seurannut
Liekö tuo Ville emännän perintörahoilla ostanut fiatin, ku kuulema on puolesa pitäny....
- hah-hah-haa
sivusta seurannut kirjoitti:
Liekö tuo Ville emännän perintörahoilla ostanut fiatin, ku kuulema on puolesa pitäny....
Kyllä se on rehellisellä työllä tienannu rahansa. On niin pirun ropsakka työmies että.... ku ihtesä kehumiselta vain rauhan saisi. Mitenköhän tuottosa se koirakenneli lie siellä takapihalla, vai joko se tulvavesi on sen vieny mennessään?!
- FT- Flaxille
Puolangan kunta antoi toimeentulotukea kymmeniä tuhansia euroja. Nurin meni sekin yritys. Nyt Ville on palannut valtuutetuksi Rapatin tilalle. Ryhtyykö Ville kerjäämään kunnalta toimeentulotukea johonkin keksimäänsä projektiin, vaan pysyykö Ville lypsy jakkaralla, kuten maatalouslomittajalle kuuluisi?
- Rekrytoija
Eikös siellä Mycofoodilla ole Rapatin jälkeensä jättämä tehdaspäällikön paikka auki. Kyllähän rivakat keskustapäättäjät tarvitsevat bisnes-laaksoon oman miehensä rihmastojen kasvua valvomaan, ettei halla pääse panemaan.
- Palaneenkäryä
Ville luuli olevansa Puolangan suurin yrittäjä ja keksijä puheistaan päätellen. Ei ollut tavallista duunaria tunteakseen, joten rämpiköön jälleen lehmän lietteessä. Ainakin 10 vuotta eleskeli tuki- ja hankerahoilla ja kehui miten helpolla rahaa tienataan. No, Ville taitaa olla jumalan lahja Puolangan kunnalle..! Tiesittekö muuten, että se sammaltehdas jakoi paperilla osinkoja paljon ennen kun koneet oli Naulaperällä. Voe niitä suunnitelmia!!!!
- tietää asiat
Palaneenkäryä kirjoitti:
Ville luuli olevansa Puolangan suurin yrittäjä ja keksijä puheistaan päätellen. Ei ollut tavallista duunaria tunteakseen, joten rämpiköön jälleen lehmän lietteessä. Ainakin 10 vuotta eleskeli tuki- ja hankerahoilla ja kehui miten helpolla rahaa tienataan. No, Ville taitaa olla jumalan lahja Puolangan kunnalle..! Tiesittekö muuten, että se sammaltehdas jakoi paperilla osinkoja paljon ennen kun koneet oli Naulaperällä. Voe niitä suunnitelmia!!!!
varmalta taholta kerrottiin, että Ville esittelee itseään keksijänä. Keksijöitähän kaikki lypsyjakkaralla istuvat lomittajat ovat, kukin omalla tavallaan. Juuri tyypillinen puolankalainen päättäjä. Varmasti verovarat menevät jonkun konkurssikypsän yrityksen epätoivoiseen pönkittämiseen ja Ville kannattaa esitystä! Olette te puolankalaiset hulluja kun valitsette itselle päättäjät, jotka surutta hävittää rahanne ja sitten uutisoidaan kuinka Suomen valtio on joutunut puuttumaan hulvattomaan menoon.
- Naolaperällä
Vai vielä keksijä. Rosvohan se on tämä ville poeka. Työpaikoiltaan varastaa tavaraa ym.
Naolaperällä kuuluu kesämökki olevan jonne haalaa varastamansa tavarat - oiuytreetyiopå
Oon kuullu että sielä mökillä porukassa pieruja sytyttelevät ja äänen naoroavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703