Anni vai Milja??

Meillä on kaksi nimivaihtoehtoa: Anni ja Milja.
Kumpi olisi parempi?
Emme yksinkertaisesti osaa päättää ;-)
4436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kauniita, miksei esim. Anni-Milja, Anni Milja Marilla, Anni Meri-Milja, Anni Miljaana, Anni Milia, Anni Milja Armiida?

Äänestä

ihania nimiä molemmat :) ja niin kuin täällä ehdoteltiinkin noita Milja Anniinan tapaisia nimiä..

Äänestä

Sukulaistyttö on muuten Milja Anni Maria. Jos meillä ei ois ollu näin lähellä Miljoja ni ois meiänki neidistä tullu Milja. :)

Äänestä

Milja on nätti nimi! Varmaan vähän harvinaisempi kuin Anni? Miltä kuulostaisi Milja Mariella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytölle kirjoitti:

Meillä on kaksi nimivaihtoehtoa: Anni ja Milja.
Kumpi olisi parempi?
Emme yksinkertaisesti osaa päättää ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu