OSTIN MIEHELLENI MAGNESIUM TAPLETTEJA KOSKA HÄNELLÄ OLI JATKUVASTI NS. SUONENVETOA.
MIEHELLENI ILMESTYI SUUHUN RAKKULOITA JA LOPETTI KÄYTÖN. KUN SUU OLI PARANTUNUT HÄN ALOITTI UUDELLE PILLERIT, TAAS SAMA JUTTU SUU MENI RIKKI.
NÄIN ON NYT TEHTY KOLME KERTAA.
ONKO KELLÄÄN OLLUT VASTAAVAA, OLIS KIVA TIETÄÄ?
MIEHELLENI ILMESTYI SUUHUN RAKKULOITA JA LOPETTI KÄYTÖN. KUN SUU OLI PARANTUNUT HÄN ALOITTI UUDELLE PILLERIT, TAAS SAMA JUTTU SUU MENI RIKKI.
NÄIN ON NYT TEHTY KOLME KERTAA.
ONKO KELLÄÄN OLLUT VASTAAVAA, OLIS KIVA TIETÄÄ?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Isoilla kirjaimilla kirjoittaminen tarkoittaa, että huutaa!! Ei kai sillä miehelläsi niin hätä ole. Sitä paitsi tikkukirjaimilla kirjoitettua tekstiä on vaikeampi lukea kuin tällaista tavallista - tutkittu on.
Niin mutta tuosta kysymyksestäsi. Miehesi kannattaa tietenkin heti lopettaa ko lääkkeen käyttö. Kenties hän voisi kokeilla joitain toisia magnesium ja B-vitamiinitabletteja ja erillisinä tabletteita ja välillä vain toista. Siitä nyt alkuun pääsisi syyn selvittämisessä.
magnesiumia, niin kuin tuossa edellä jo sanottiin. Esim. Emgesan-tabletteja apteekista, niitä voi ottaa kaksi tablettia päivässä ja auttaa joillakin suonenvetojen estoon. Ehkäpä siitä ei tulisi oireita. Ei kai pelkälle magnesiumille voi olla allerginen, luultavammin kyse on jostakin tablettien sisältämästä lisäaineesta.
tuotetta synteettisen sijaan!
sitten valtava hermosärky jaloissa.Söin pari kuukautta jättiannoksia B-vitamiineja sekä magnesiumia.Sain paranemaan eikä mitään sivuvaikutuksia.Olenkin sanonut,että jos olisin mennyt lääkäriin olisin nyt ilman jalkoja.Olen nimittäin aika iäkäs mies.Kirurgi olisi saanut pisteitä ansioluetteloonsa.
joku aika sitten kun oli lapsilla joku vatsatautiepidemia poistettu umpisuolia oikein urakalla.Tapahtui muistaakseni Vantaalla.Luin muutama vuosi sitten uutisen Saksasta joilla ainakin silloin oli käytäntö,että vaikka varvasta meni valittamaan leikattiin ensimmäiseksi umpisuoli koska kirurgi ei saanut tarvittavaa pätevyyttä ilman määrättyä määrää umpisuolenleikkauksia.