Aerobic, jooga tms. polttareissa?

kaasoska

Haluaisin viedä polttariporukan aamupäivällä johonkin rentouttavaan ja mukavaan jumppaan, ei liian hikiseen! Mikä voisi olla hyvä kuntosali Helsingissä? Polttarit ovat kesäkuussa lauantaina.

3

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaaso

      Me ollaan oltu porukalla salsa-tunnilla. Todella hauskaa yhteistä tekemistä eikä liian hikistäkään. Joissain paikoissa saa ainakin erikseen vielä polttarisalsan jossa sankari saa vähän myös yksityisopetusta. Lisämaustetta tuo vielä miespuolinen tanssinope... :)

    • Kaaso viime vuonna

      Me oltiin sellaisella aamupäivän stretching/tanssitunti -jutussa. Elikkä olimme varanneet yksityistunnin (puoli tuntia) tanssikoulusta, jossa ohjaaja oli tehnyt meille sellaisen helpon tanssijutun ja lopuksi oli sellainen venyttelyosuus. Kun oli aika lyhyt aika tanssimiseen, niin ei hikikään ehtinyt tulla. Venyttelyjuttu oli lopetuksena tosi kiva.

    • shantii

      EI apua!!!!!!!!!!!!!!!!
      Täytyy sanoa,et onneksi ette ole järjestämässä mun polttareita!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Kasvonaamiota,hierontaa....eikös noi päivät ole kaasoa ja morsianta varten...
      Polttareissa pitää tehdä jotain järisyttävää tai ainakin jotain vauhdikasta,uutta,kivaa...päivä ei ole mikään päiväni prinsessana tai prinssinä...tottakai kivaakin saa ja pitää olla,muttei sentään mitään ylellistä hemmottelupakettia.
      Polttarit on vaan kerran,päivän pitää olla unohtumaton...onko se sit unohtumatonta, että käy hieronnassa tai kasvohoidossa.Varaa kaverille formula-ajot tms...herätkää nyt ihmiset!!!!!!
      Ihan liian usein nykyään törmää siihen,ettei morsian/sulho halua tehdä tätä tai tätä...so what!?Kuka on ennenkään kysyny mielipiteitä juhlakalulta????
      Polttariporukka uhraa rahojansa turhaan puppuun,kun halvelmallakin sais vaik mitä kivaa...kunhan löytyy kekseliäsyyttä.Unohtakaa siis tavalliset hemmottelu hieronnat,kasvohoidot ja muu ylellisyys...Muistelkaa mitä morsian on joskus ollut..käyttäkää sitä hyödyksi,lisätkää vauhtia ja unohtakaa ämmäily!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sitä ehtii muulloinkin ihan varmasti....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      96
      2191
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2142
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1380
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      90
      1326
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1130
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1093
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe