ati x1550

millainen ohjain kokemuksia?
2564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

X1550 on tarkoitettu korvaamaan X1300 Pro...60-75€ hintaluokan näytönohjain, jos on PCI-E väyläinen

Samassa hintaluokassa pyörii siis Nvidia 6200/6500/6600 mallit.

Varmaan kelpo näytönohjain 80 € hintaluokassa tai vähän alle, mutta varmasti on hyviä kilpailijoita, 20€ pistämällä lisää saakin sitten jo paremman ;)

Äänestä

Saat halvalla ja et pelaa.

Pelitehoiltaan tuo on aika tehoton; n. puolet Geforce 7600GS:n tehoista, joka taitaa olla uusista korteista heikoin jota suosittelisin peleihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mummo1946 kirjoitti:

millainen ohjain kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu