Moi!
Meillä on uudehko HP:n läppis ja Outlook Express 6.0. Ongelmana on se ettei Outlook pidä laitettuja asetuksia muistissa. Esim. haluan esikatseluruudun pois, kaikki on ok niin kauan kun pidän outlookin auki, mutta kun meen pois ja tuun takas niin kaikki on taas "unohtunut". Onko kellään mitään neuvoja?? Outlook on asennettukin jo uudelleen joten siitä ei ole kiinni.
Asetukset eivät pysy
5
541
Vastaukset
- wefiewjfipw
painatko pelkästään OK muuttamisen jälkeen vai painatko ensin KÄYTÄ ja sitten vasta OK???
:)- Puuha-Pete
Olen kokeillut molemmin päin eikä vaan toimi.
Ja tarkoitin tietysti asettelua enkä niinkään asetuksia. - Epätietoinen5
Puuha-Pete kirjoitti:
Olen kokeillut molemmin päin eikä vaan toimi.
Ja tarkoitin tietysti asettelua enkä niinkään asetuksia.Jep... asettelun kun laittaa kohdalleen ja sulkee/käynnistää Expressin, niin se on taas alkuperäisissä asetuksissaan. sama juttu sen kanssa, että kun muuttaa ruudun koon sopivaksi ja sulkee, niin se on taas käynnistettäessä pielessä. MILLÄ saa asetukset talletettua mieleisikseen?
- Joku
Epätietoinen5 kirjoitti:
Jep... asettelun kun laittaa kohdalleen ja sulkee/käynnistää Expressin, niin se on taas alkuperäisissä asetuksissaan. sama juttu sen kanssa, että kun muuttaa ruudun koon sopivaksi ja sulkee, niin se on taas käynnistettäessä pielessä. MILLÄ saa asetukset talletettua mieleisikseen?
Minulla toimii kyllä O.K.
Mikä käyttis.
Millä tunnuksilla kirjauduttu sisään, eli riittääkö oikeudet tehdä pysyviä muutoksia? - Puuha-Pete
Joku kirjoitti:
Minulla toimii kyllä O.K.
Mikä käyttis.
Millä tunnuksilla kirjauduttu sisään, eli riittääkö oikeudet tehdä pysyviä muutoksia?XP. Meillä toiminut hienosti ennen tätä läppäriä ja toimii edelleen pöytäkoneversiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968489
- 444177
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371468- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341179Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121150Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29817