maaperätutkimus

Olen rakentamassa omakotitaloa jyväskylän alueelle.. jos on kokemuksia maaperätutkimuksen tekevistä yrityksistä ja hinnoista niin vastailkaa..
63091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Katso yritystelestä. Täällä ei sovi markkinoida ja mainostaa firmoja.

Äänestä
  • ..............

    Äänestä

testaa sulle kollembolat, lierot ja vaaksiaiset maaperästäsi..

Äänestä

MAINOSTUSTA, POISTAKAA.

Äänestä

Heippa!
Ainakin Paavo Ristola on iso yritys ja sillä on toimipiste myös Jyväskylässä (www.paavo.ristola.com)

Voisit myös kysellä alueellisesta ympäristökeskuksesta eli Keski-Suomen ympäristökeskuksesta ympäristönsuojeluosastolta, sieltä varmasti osataan neuvoa joku hyvä konsultti.
http://www.ymparisto.fi
/default.asp?contentid=58390&lan=fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kinnostunut kirjoitti:

Olen rakentamassa omakotitaloa jyväskylän alueelle.. jos on kokemuksia maaperätutkimuksen tekevistä yrityksistä ja hinnoista niin vastailkaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu