mikä vikana??

minulla on gilera smt vm05 ja siinä ei vilkut toimi ollenkaan... mikä voi olla vikana. kiitos vastanneille!
3403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkasta ensin vilkkujen liitokset, sen jälkeen vilkkurele.

Äänestä
  • toisessa mun mopossa toimii siten vilkut että valopalaa mutta ei välky.

    yritin laittaa siihen auton vilkku relen mutta vitulleen meni en saanu toimiin.

    mutta mopossa ei ole pakko olla vilkkuja.

    Äänestä

  • vilkut kirjoitti:

    toisessa mun mopossa toimii siten vilkut että valopalaa mutta ei välky.

    yritin laittaa siihen auton vilkku relen mutta vitulleen meni en saanu toimiin.

    mutta mopossa ei ole pakko olla vilkkuja.

    Kannattaa käydä esim. Biltemassa hakemassa uus rele vanhan tilalle. Vaihdoitko vilkut vai onko noi vakiovilkut? Minivilkkujen kanssa täytyy usein vaihtaa rele malliin, joka antaa vilkuille enemmän virtaa. Ledivilkuissa vaikutus on päinvastainen.

    Suosittelen elektronista relettä, koska se toimii kaikilla vilkuilla polttimoiden tehosta riippumatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gileramies kirjoitti:

minulla on gilera smt vm05 ja siinä ei vilkut toimi ollenkaan... mikä voi olla vikana. kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu