Uskaltaisin veikata Gregor Schlierenzauerin paluuta jos hän vaan uskaltaa vetää lentomäestä. Jacobsen voittaa cupin, Malysziltä meni usko omaan tekemiseen Oslon hurjannäkösessä hypyssä. Suomalaisista Lindstroem ja Olli voi olla kovia. Yllättäjä voi olla veli Venäläinen- Denis Kornilov. Ei kannata myöskään unohtaa tsekin Jabub Jandaa.
Planizan tripla-kisat
6
336
Vastaukset
- tai sit
uskon morgin voittavan
- ennakkosuosikkeja
morgi =) kyllä. ja sit ahonen kans on kova hyppääjä lentomäes.
- __kyllä__
Joo Schlieri vois olla hyvä munki mielest.. ja muutama yllättäjä varmaan on, kuten vaikka Ranskan Lazzaroni, tosi hyvin hypänny harjoituksissa.. lindströmillä ja Jandalla ei ainakaa karsintojen perusteella mitään mahdollisuuksia. mut toivotaan et suomalaisilla menis hyvin, peukut pystyyn :)
- saapa
nähdä mitä? Lottoa jos ei ole hyppy kunnossa.
Norjalaiset sekä Kranjek, Ahonen ja Hautamäki. Poikaset joutuu koville jos tuulet kovenee.
Ruotsalaiset kovassa nousussa. Ei kestä keulalla paljoa rintaa röyhistellä Koch Itävälta omassa ympäristössään myös. Janda ja Lindström karsiutuivat joten katsomossa tai koehyppääjinä.
Tässä veikkaus Koch / Kranjek. - Pss finer
saapa kirjoitti:
nähdä mitä? Lottoa jos ei ole hyppy kunnossa.
Norjalaiset sekä Kranjek, Ahonen ja Hautamäki. Poikaset joutuu koville jos tuulet kovenee.
Ruotsalaiset kovassa nousussa. Ei kestä keulalla paljoa rintaa röyhistellä Koch Itävälta omassa ympäristössään myös. Janda ja Lindström karsiutuivat joten katsomossa tai koehyppääjinä.
Tässä veikkaus Koch / Kranjek.Greror ei osallistunut - hänelle pokerin peluu ja brenkku veti tälläkin kertaa pidemmänkorren koska ikinä greror ei ole lentomäestä vielä hyppännyt.
- cellaks
kakak
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566