first bungalowin

normi huoneet

elikkä ollaan toukokuussa vaimokkeen kanssa menossa hotellin huoneisiin, ei bungaloweihin. Millaiset huoneet mahtanevat olla. Onko esim. parveke johonkin pusikkoon tai paskaojaan päin. Am:n matkalle ollaan lähdössä, ja vielä ehtii hotellia vaihtaa.

6

1169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jipii

      Kuten myös menossa Aurinkomatkojen reissulla kyseiseen hotelliin. :) HYVÄÄ ne lupailivat..Kaikissa normi huoneissa pitäis olla joko terassi tai parveke..riippuen asuinkerroksesta. Mutta omakohtaista kokemusta ei VIELÄ ole.. :)

      • hotellissa.....

        Oltiin parisen vuotta sitten hotellissa, olimme myös hotellihuoneessa. Sinänsä meillä kävi vähän huono tuuri, että meidät majoitettiin ns. hotellin erilliseen osaan, ts. respasta lähdettiin poispäin hotellista. No se oli kyllä ns. uudempi osa, mutta näköala oli hotellin pikkukujalle. Olimme ekassa kerroksessa eli meillä oli terassi, jonka edessä meni sellainen pieni tehty puro, jossa oli lumpeen lehtiä. Aluksi näytti kovinkin kivalta kunnes tuli yö, niin sammakot valtasivat lumpeet ja voi sitä meteliä, siis ihan hirveää, no huoneessa oli sateenvarjot joilla me niitä sammakoita sitten tökittiin, mutta oikeasti vitutti välillä rankasti. Muuten hotelli oli ihan ok, aamupala oli jees ja hotellin uima-allas oli ok, hotellin ranta oli myös tosi hvyä. Ihan hyvä kahden tähden perushotelli.


    • keskustasta

      Näyttää hotelli sijaitsevan kaukana keskustasta ja palautteetkaan sawadeen sivuilla ei ole kaikki mairittelevia...

      • ollut.....

        Ei se hotsku kaukana ollut, kävellen mentiin joka päivä keskustaaan, sillä keskusta alkaa noin 500m päästä.


    • hyvä hotelli

      Olimme siellä vuoden alussa ja ensin saimme huoneen rakennuksesta, joka oli likaisen joen reunalla. Parvekkeelta näköala surkea. Huone oli tosin aika iso.

      Saimme vaihdettua helposti huoneen, joskin pienempään, mutta näköala altaalle päin.

      Hyvä hotelli.

      • kddhhdhd

        Kaukana se silti on ja rantaa pitkin keskustaan on vähän hankala kävellä esim. iltaisin, koska hiekka on aika upottavaa. Pohjois-Chaweng suuntaan keksutasta taas on kuin asfalttia eli matkaa taittaa mukavasti. AM sijainti/hinta-laatusuhteen paras on Chaweng Regent.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      20
      2590
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      95
      2474
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1354
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      121
      1238
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      89
      1228
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      279
      1141
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      18
      974
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      959
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      937
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      59
      873
    Aihe