first bungalowin

elikkä ollaan toukokuussa vaimokkeen kanssa menossa hotellin huoneisiin, ei bungaloweihin. Millaiset huoneet mahtanevat olla. Onko esim. parveke johonkin pusikkoon tai paskaojaan päin. Am:n matkalle ollaan lähdössä, ja vielä ehtii hotellia vaihtaa.
61189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuten myös menossa Aurinkomatkojen reissulla kyseiseen hotelliin. :) HYVÄÄ ne lupailivat..Kaikissa normi huoneissa pitäis olla joko terassi tai parveke..riippuen asuinkerroksesta. Mutta omakohtaista kokemusta ei VIELÄ ole.. :)

Äänestä
  • Oltiin parisen vuotta sitten hotellissa, olimme myös hotellihuoneessa. Sinänsä meillä kävi vähän huono tuuri, että meidät majoitettiin ns. hotellin erilliseen osaan, ts. respasta lähdettiin poispäin hotellista. No se oli kyllä ns. uudempi osa, mutta näköala oli hotellin pikkukujalle. Olimme ekassa kerroksessa eli meillä oli terassi, jonka edessä meni sellainen pieni tehty puro, jossa oli lumpeen lehtiä. Aluksi näytti kovinkin kivalta kunnes tuli yö, niin sammakot valtasivat lumpeet ja voi sitä meteliä, siis ihan hirveää, no huoneessa oli sateenvarjot joilla me niitä sammakoita sitten tökittiin, mutta oikeasti vitutti välillä rankasti. Muuten hotelli oli ihan ok, aamupala oli jees ja hotellin uima-allas oli ok, hotellin ranta oli myös tosi hvyä. Ihan hyvä kahden tähden perushotelli.

    Äänestä

Näyttää hotelli sijaitsevan kaukana keskustasta ja palautteetkaan sawadeen sivuilla ei ole kaikki mairittelevia...

Äänestä
  • Ei se hotsku kaukana ollut, kävellen mentiin joka päivä keskustaaan, sillä keskusta alkaa noin 500m päästä.

    Äänestä

Olimme siellä vuoden alussa ja ensin saimme huoneen rakennuksesta, joka oli likaisen joen reunalla. Parvekkeelta näköala surkea. Huone oli tosin aika iso.

Saimme vaihdettua helposti huoneen, joskin pienempään, mutta näköala altaalle päin.

Hyvä hotelli.

Äänestä
  • Kaukana se silti on ja rantaa pitkin keskustaan on vähän hankala kävellä esim. iltaisin, koska hiekka on aika upottavaa. Pohjois-Chaweng suuntaan keksutasta taas on kuin asfalttia eli matkaa taittaa mukavasti. AM sijainti/hinta-laatusuhteen paras on Chaweng Regent.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


normi huoneet kirjoitti:

elikkä ollaan toukokuussa vaimokkeen kanssa menossa hotellin huoneisiin, ei bungaloweihin. Millaiset huoneet mahtanevat olla. Onko esim. parveke johonkin pusikkoon tai paskaojaan päin. Am:n matkalle ollaan lähdössä, ja vielä ehtii hotellia vaihtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu