sharan

Onko VW Sharania (sama kuin Ford Galaxy) tuotu Suomeen maahantuojan toimesta tai onko ketään tuonut itse Saksasta? Mitä eroja Ford Galaxyyn..tms..
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Maahantuojan tuonti ohjelmaan Sharan ei valitettvasti kuulu..:( Ford Galaxya kyllä saa Suomesta, niinkuin Volkkarin sisarmallia Seat Alhambraakin..
Saksassa olen istunut Sharanin kyydissä, mutta siihen kokemus siitä autosta jääkin..;)

Äänestä

Seat Alhambra

Äänestä
  • Hain Saksasta -96 TDI Sharanin.Ajettu 96000 km.Hieno peli.Suosittelen.Saksassa asuvan tuttavan välityksellä löytyi lähes virheetön auto,joka oli ollut ensin vajaan vuoden paikallisen Volkkarin liikkeen bossin käytössä ja sen jälkeen yhdellä omistajalla.Löytyy tilaa,ajomukavuutta ja mukavasti suorituskykyä.Ja kulutus on kohtuullinen,keskim.6.9 l/100 km.Sama auto,kuin Galaxy ja Alhambra.Eli tarvikeosiakin löytyy.Periaatteesta halusin Volkkarin enkä Fordia.Täytyy vuoden päästä laittaa tuttava taas asialle ja hakea vähän uudempi.Sitten tämä tulee myyntiin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vws kirjoitti:

Onko VW Sharania (sama kuin Ford Galaxy) tuotu Suomeen maahantuojan toimesta tai onko ketään tuonut itse Saksasta? Mitä eroja Ford Galaxyyn..tms..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu