Kävinpä tuossa kaverin luona tyyppaamassa ton uuden pleikkarin ja WAU! En tiedä, että muistinko edes ensimmäisen puolen tunnin aikana hengittääkkään, kun ihastelin motorstrommin kerrassaan sairaan hienoa graffaa. Muutenkin ps3 on siisti ja verkko yhteydet pelittää hienosti. En itse ole kritisoinnut näillä palstoilla minkään konsolin paremmuudesta, mutta kyllä täytyy sanoa, että oma xb 360 lähtee nyt myyntiin ja tilalle hankin tuon pleikkarin. Niin no ei mennä nyt kieltämään, xbox pelit ovat kyllä upeita, mutta jotain mitä ei ees tienny niistä puuttuvan, löytyykin hyvässä mielessä näköjään noista ps3 peleistä. Olisiko syvyys tai jotain, ehkä aikanaan sekin valkenee. Joka tapauksessa hienolta näyttää.
WAU!!!
*stidix*
6794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
hehehehhehehe, kylläpä oli säälittävän huonosti verhottu kaupallinen kirjoitus. Et varmaan sonyllä töissä, mutta ehkä joku pelikauppa tai jälleenmyyjä.
vinkki, opettele jatkossa käsikirjoittamaan viestisi paremmin...
...kaikki tyystin? Siis tuo nyt oli VAIN oma mielipiteeni asiasta. Ja kun ottaa tämänkin keskustelu palstan tason huomioon, niin tuskin täällä peli liikkeiden edustajat jaksavat roikkua. Ihmettelen kyllä, miten edes itse tänne erehdyin. No ei pelkoa, en aio alkaa sen enempää täällä kommentoimaan mitään, enkä muutenkaan viihtymään. Ostakoon ja pelatkoon kukin sellaisilla laitteilla kun itse haluaa, ihan sama mulle.
"Ostakoon ja pelatkoon kukin sellaisilla laitteilla kun itse haluaa, ihan sama mulle"
niinpä niin, tuollaisen hypetyksen jälkeen.....
Motorstormissako syvyyttä? Paskat. Pelissä on vain 8 rataa, eikä edes jaetun ruudun moninpeliä. Noin kehnolla myyntipuheella et saa kyllä vakuutettua ketään tuhlaamaan 800 e rahaa ja ostamaan varsin perustason rallipeliä. Kuinka monta kertaa niitä kahdeksaa rataa viitsii jauhaa yksin sohvalla istuen?
syvyys vaikutelmaa ääliö. on muuten totta, että box pelit näyttävät vaan ruudulle paiskatulta paskalta, kun ps3 peleissä on kolmiulotteista syvyys meininkiä.
testeissä ei juurikaan kehuja ole sadellut.Mutta kaipa noi ps fanit on niin vähään tyytyväisiä että moinen räpellyskin on sika makeeta;)