Liikkeen pyyntö: 1,6i Xantia 5 ov, vm. -96 ajettu
karvan alle 70 tuhatta,
Hintalapussa lukee 10 500 €
karvan alle 70 tuhatta,
Hintalapussa lukee 10 500 €
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sori, tuli väärälle palstalle, vaan sanokaa nyt Renaultistitkin mielipidettä: pysyäkö rakkaassa Rellussa vai lähteäkkö haaveileen Sitikasta?
Mulla on laguna 2.0 RT ja xantia 2.0i VSX.Ajotuntumaltaan ovat varsin samankaltaisia,sitikassa on ehkä hieman vääntävämpi kone alakierroksilla.Rellussa kaipaamaan jää ovivalokytkimiä taka-oviin,mutta Rellussa on isompi takakontti ja pitkälle miehelle enemmän tilaa kuskin paikalla.
Entäs se paljon puhuttu mukavuus, jota kyllä arvostan? Ovatko mielestäsi Laguna ja Xantia myös siinä suhteessa samalla viivalla?
Entäs huoltojen tarpeet... ja ennenkaikkea niihin uponnut raha; sullahan on hyvä vertailukohta, kun autot ovat varmasti samalla lailla pidettyjä
jousituksen osalta kyllä Xantia on mukavampi lukuunottamatta tiettyjä peräkkäisiä kuoppia joissa xantia vähän sekoaa.Sitikka on ollut mulla vuoden,mitään korjauksia lukuunottamatta pakoputken vaihtoa,ei ole tarvinnut tehdä.Rellun ostin vasta viime maanantaina,joten kilsoja ei ole tullut 300km enempää.Entinen Rellu joka meni kolarissa lunastukseen oli 265tkm ajettu nevada,on muuten AVK:sivuilla nähtävänä,oli vielä täydessä iskussa.Öljyä ei tarvinnut lisätä vaihtovälillä(10tkm).Ruostetta ei missään.